Интер пречупи Сампдория и гледа към топ 3

Интер изигра най-силния си мач от началото на сезона и заслужено нанесе първо поражение на един от хитовете през сезона в Серия А – Сампдория, след като го надви по крайно драматичен начин с 1:0 на „Джузепе Меаца“ в дербито на междинния 9-ти кръг.

Мауро Икарди от дузпа в 90-ата минута наказа бившия си тим и реализира петия си гол от началото на сезона, като за втори пореден път донесе минимален успех на „нерадзурите“ с точен изстрел от бялата точка – той го направи и срещу Чезена в неделя.

Сампдория на Синиша Михайлович заложи на игра с контраатаки, но бе тотално надигран след почивката, макар малко преди дузпата Едер да бе провокирал изумително спасяване от страна на Самир Ханданович.

4121671Тимът от Генуа няма победа над Интер като гост от 1996-та година, като за първи път прекланя глава в Серия А. Сампдория остава с 16 точки – вече шест по-малко от лидерите Ювентус и Рома, но точно колкото Удинезе и Милан, които също не записаха победи в днешния ден.

Интер за първи път истински зарадва феновете си на „Меаца“ и вече има 15 пункта, като макар и от осма позиция в класирането, може да гледа към топ 3 с повече оптимизъм, изоставайки само на 1 точка.

Двубоят очаквано не предложи много голове, тъй като и двата тима от началото на сезона не се славят като особено резултатни, а и защитата на Сампдория бе допуснала само 4 гола за 9 кръга (единствено Ювентус с 3 инкасирани попадения до междинния кръг бе с по-добър ариегард, Рома също с 4 гола в мрежата си).

Шансове за откриване на резултата още през първото полувреме, обаче, не липсваха – за домакините Родриго Паласио и Мауро Икарди се провалиха със задачата си да завършат три добри акции на „нерадзурите“ с неточни отигравания в наказателното поле.

Ла Тренца (прякорът на Паласио заради тънката му опашка) бе длъжен да намери по-добро решение в 18-ата минута, когато получи топката в пеналтерията и имаше празно пространство отляво с възможност за диагонален изстрел, но вместо това той пробва да намери Икарди на далечната греда. Подаването бе разочароващо и Интер изпусна най-добрия си шанс за откриване на резултата.

4121672

Икарди на два пъти тества рефлексите на аржентинския национал Серхио Ромеро, но ударите му не бяха от особено изгодни позиции, което улесни задачата на резервния (титулярният вратар на Самп Емилиано Вивиано е контузен) страж.

Сампдория опитваше на няколко пъти чрез контраатаки да притеснява триото в защита на Интер, но така и не стигаше до удари към Самир Ханданович, който все пак демонстрира, че е нащрек през цялото време.

4121675В 44-ата минута гостите за малко не поведоха в резултата, след като центриране отляво попадна в юношата на Интер Алфред Дънкан, който овладя кълбото и стреля мощно покрай Ханданович, но нацели горната греда.

Публиката освирка възпитаниците на Валтер Мацари при прибирането им на паузата, но след почивката определено Интер наложи териториално преимущество и обсади противниковата врата.

Отново Родриго Паласио обаче се оказа грешникът за „нерадзурите“, след като пропиля три чисти положения за откриване на резултата. Най-фрапантният пропуск на Ла Тренца дойде в 75-ата минута, когато получи топката на точката за дузпа и въпреки че бе необезпокояван, не можа да намери очертанията на вратата.

Появилият се като резерва Здравко Кузманович също имаше страхотна възможност от десетина метра да обстрелва Серхио Ромеро, но също се провали в стремежа си да отбележи първия гол. Солидната защита на Сампдория се пропукваше на моменти, но идеята на треньора Синиша Михайлович да играе предимно на контраатаки можеше да му донесе пълен успех в 88-ата минута.

Хубав рейд на Стефано Окака Чука по дясното крило завърши с центриране почти от аутлинията за Едер, който стреля коварно, но Самир Ханданович се намеси брилятно, както го бе направил 20 минути по-рано при изстрел от пряк свободен удар на Маноло Габиадини.

4121674

В 89-ата минута поредният отличен пас на Матео Ковачич през средата на противниковата защита намери Кузманович в наказателното поле и сърбинът бе фаулиран, като съдията след леко колебание отсъди дузпа. Мауро Икарди се разписа атрактивно и за втори пореден път донесе минимална победа на Интер с попадение от бялата точка – 1:0.