Първа загуба за Ювентус в Серия А провали мач №500 на Буфон

Джанлуиджи Буфон няма да запомни с добро рекордния си мач №500 за Ювентус, след като шампионът в Серия А регистрира поражение с 1:0 като гост на Дженоа в мач от 9-ия кръг на италианското първенство.

Легендарният вратар излезе с капитанската лента в двубоя, но Ювентус изигра изключително посредствен двубой, далеч от стандартите на отбора през последните 3 години.

Първото полувреме беше изключително скучно, като двата отбора не създадоха нито едно чисто положение, а "бианконерите", въпреки че държаха топката в голям процент от времето, не успяха да материализират това предимство.

Играта на Ювентус се промени през втората част, като смяната на Йоренте с Мората се оказа добра и "старата госпожа" създаде няколко опасни положения, които обаче бяха опропастени от испанския нападател и колегата му в атака Карлос Тевес.

Най-големият пропуск пък беше дело на Огбона, който се оказа на върха на атаката и се откъсна сам срещу Перин, но уцели греда и пропусна да донесе победата на своите.

В заключителните минути натискът на гостите стана още по-осезаем, но тогава резервата Лука Антонини реши всичко в срещата и донесе безценната победа над шампиона. В 93' бившият ас на Ювентус Матри беше изведен в наказателното поле и с прецизен пас за Антонини остави лесното за халфа - удар и 1:0 за Дженоа.

Гостите оспориха гола, тъй като останаха съмнения, че Матри е в засада, но въпреки това Ювентус регистрира първата си загуба в Италия под ръководството на Масимилиано Алегри, а това позволи на Рома да се изравни с Юве на върха. Двата отбора са с по 22 точки, а освен това са с еднаква голова разлика - 16:4. В друг мач Рома надигра с 2:0 Чезена.