Рома и Тоти покориха "Джузепе Меаца"

Рома показа наглед защо е №1 в Италия в момента, след като постигна най-убедителната си победа на "Сан Сиро" в историята, печелейки категорично с 3:0 гостуването си на друг непобеден до момента отбор - Интер.

Двубоят между двата отбора се очакваше с огромен интерес, но възпитаниците на Руди Гарсия се справиха още през първата част със съперника. Тоти вкара два гола в 17' и 40', вторият от които от дузпа, а Форенци направи класическото 3:0 в продължението на първата част.

До момента Рома никога не беше печелил с 3 гола срещу Интер, а в същото време няма толкова убедителна победа над някой от грандовете от Милано на този стадион.

Освен това римляните остават без загубена точка след 7 двубоя и вече имат 21 точки, откъсвайки се напред в класирането. Интер остава на 4-то място засега, но има 14 пункта в своя актив.

Двобят започна в добро темпо, а първите две ситуации се откриха пред Жервиньо. На два пъти той успя да пробие отдясно, но при едната ситуация защитник изби пред погледа на Тоти, а при втория ударът на крилото беше избит в корнер.

В 11' домакините отговориха с многоходова атака, която завърши с хубав удар на Тайдер, който обаче беше отразен от стража на "вълците".

Домакините бяха неприятно изненадани в 18', когато топката стигна до Жервиньо в наказтелното поле. Той пусна назад към връхлитащия Тоти, който с кинжален удар в долния десен ъгъл на Ханданович откри по брилянтен начин резултата.

"Нерадзурите" реагираха добре и зарадиха атаки пред противниковата врата, като на няколко пъти се стигна до опасни ситуации, Гуарин дори уцели горната греда. Де Санктис също така трябваше да се намесва при удар на Алварез.

В 39' обаче всички опити на Интер да се върне в мача бяха опустошени, след като Жервиньо си издейства дузпа, след като беше повален на границата на наказателното поле, но съдията посочи бялата точка. Тоти по традиция нямаше затруднения и със силен удар вкара втория си гол в срещата.

До края на полувремето "вълците" ухапаха още веднъж своя съперник - в 45' Тоти навърза трима в собствената половина и пусна на Строотман, който изведе Флоренци в наказателното поле, а крилото с диагонален удар направи 3:0 в полза на гостите.

През втората част Интер действаше по-добре, а Паласио и Алварес се отчетоха с нови пропуски. Гол на Ранокия в 68' пък беше отменен заради нарушение срещу вратаря Де Санктис.

В същото време Рома контраатакуваше много успешно а в 71' Жервиньо излезе сам срещу Ханданович, но подобно на дните си в Арсенал не успя да реализира от подобна ситуация, въпреки че показва, че се намира в страхотна форма.

В края на двубоя Балдзарети си изкара много глупав втори жълт картон, което ще го извади от домакинския мач на тима му срещу Наполи след 2 седмици. Дори с човек повече обаче Интер не се добра до гол.