Нова победа за "Камп Ноу" и нов рекорд за Барса на Тата

За разлика от Реал Мадрид Барселона продължи да гази в Испания и записа 8-а поредна победа в своя актив, след като и Валядолид не успя да спре момчетата на Херардо Мартино и загуби с 4:1 на "Камп Ноу".

Каталунците имаха необичаен герой в лицето на Санчес, който изригна с два гола за победата (14' и 64'), а освен това подаде за второто попадение на Неймар в лигата в 70'. Иначе Гера вкара за 0:1 в 10', а Шави даде ключовия аванс за каталунците.

С победата си Барселона се превърна в първия отбор в Испания, който записва 8 поредни победи на старта на шампионата след Реал Мадрид през далечни сезон 87/88.

Това прави каталунците лидер с 24 точко, но още утре Атлетико Мадрид може да изравни постижението на Неймар, Меси и компания, ако спечели своя мач. Момчетата на Симеоне са с 21 точки, а Реал е на трето място с 19.

Барселона започна силно в срещата и още в първите минути Валиенте трябваше да чисти от голлинията при центриране на Санчес. Последва нов удар на Фабрегас, но от 10 метра той не намери очертанията на вратата.

Противно на старта обаче Валядолид първи стигна до гол, след като при центриране в 7' Хави Гера надскочи защитата на Барса и реализира с глава за шокиращото 0:1.

Не след дълго обаче домакините се добраха до равенството, след като в 11' Санчес стреля брилянтно от 20 метра и проница Марино. Преди него и Бартра пробва своя късмет отдалеч, но не сполучи.

Последва пропуск на Тейо, докато Еберт в 17' пробва много красив удар над глава, но не успя да уцели вратата. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове, а Марино се превърна в герой за своите с две ключови спасявания.

През втората част обаче нямаше кой да спре каталунската машина, а още в 52' домакините вече водеха - прекрасна комбинация между Неймар, Тейо и Шави завръши с премерен удар на испанския национал за 2:1.

Барселона продължи да нтиска а в 55' Тейо отново пропусна да ознаменува добрата си игра с гол, като нацели гредата, след като вече беше преодолял вратаря. 9 минути по-късно обаче Санчс не сбърка, след като беше изведен отлично от Неймар - 3:1.

До края на срещата остана време и за Неймар да се разпише, като в 70' той получи на празна врата от Санчес и не сбърка - 4:1 за Барселона.