Безумен Реал беше спасен от Мората и Роналдо в края

В изключително критичен двубой Реал Мадрид постигна един от най-добрия обрат в Испания до момента, след като се наложи с 3:2 над Леванте, въпреки че до последно губеше срещу своя съперник в двубой от 8-ия кръг на първенството.

Тимът от Валенсия имаше по-чистите положения в срещата, но чак в 57' Баба успя да материализира отлична контраатака на домакините. Само 5 минути по-късно Рамос изравни Реал се хвърли в атаки.

Резервата Набил Ел Захар обаче при поредната контраатака пропусна първоначално сам срещу Лопес, но след това при добавката бе безгрешен - 2:1. Защитата на отбора обаче не издържа и в 90' Мората успя да изравни.

В добавените 4 минути дойде и часът на Роналдо, който с безпощаден удар минута преди края на продължението направи 3:2 и зарадва така изстрадалите фенове на отбора.

"Белия балет" се спаси от голямо изоставане спрямо останалите лидери, като Реал се доближи на две точки от Барселона и Атлетико Мадрид, които са с по 21 точки. Леванте пък остава 9-и с 10 точки.

Анчелоти отново предпочете Карим Бензема за водач на своята атака, въпреки че френският нападател показва незадоволителна форма. Партньор на Варан в центъра на защитата беше Рамос, който получи почивка през седмицата в Шампионска лига, а на вратата се завърна Диего Лопес.

Реал Мадрид бързо установи контрол върху топката, но положенията по традиция бяха малко за тима. Роналдо и Бензама опитаха няколко безуспешни удара, докато Ди Мария отново беше най-активен в предни позиции, но играта не му се получаваше като срещу Копенхаген.

От своя страна домакините играеха с дълбоко прибрана защита, а в нападение валенсианци разчитаха основно на Диоп и Диавара, които тормозеха Варан и Рамос. Именно срещу двамата Диего Лопес направи две брилянтни спасявания, запазвайки вратата си суха.

Най-добрите ситуации за Реал бяха в края на полувремето, като Модрич със самостоятелен пробив навлезе в наказателното поле, но предпочете да шутира и бе блокиран. Ди Мария пък пропусна да завърши добра атака за гостите - 0:0 на полувремето.

Гостите имаха и два повода да негодуват срещу главния съдия, като при удар на Модрич, а преди това и при центриране останаха съмнения за игра с ръка на играчи на Леванте.

След почивката домакините изпуснаха 3 отлични възможности само в рамките на две минути, като Лопес се намеси отлично при удари на Баба Диавара и Диоп, а Рубен с глава пропусна на намери целта.

При поредната си контраатака в 57' Семетра центрира отлично в наказателното поле, където Баба с едно докосване прониза Лопес и разпечата вратата на Реал Мадрид - 0:1.

Равенството обаче бързо беше възстановено - в 62' при центриране от корнер на Иско Рамос се озова непокрит на далечната греда и с глава успя да изравни резултата. Минути по-късно Бензема направи пропуск, а в 67' Мората намери Марсело в наказателното поле, но бразилецът стреля с по-слабия си десен крак и пропусна от 6 метра.

Въпреки натиска си Реал Мадрид не успяваше да отбележи, а при страхотна контраатака в 85' Леванте стигна до гол - Ел Захар остана сам срещу Лопес, пропусна първоначално, но след това финтира двама защитници в бяло и нанесе решаващ удар.

"Белия балет"обаче не се отказа, като Алваро Мората се оказа герой в двубоя, след като се възползва от паниката в защитата на Леванте и успя да се разпише за 2:2. В добавените 4 минути пък Роналдо най-накрая блесна, след като натискът на гостите даде резултат и с безпощаден удар CR7 спаси своите във Валенсия.