Ривър Плейт удари големия враг Бока за Суперкупата на Аржентина (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ривър Плейт триумфира със Суперкупата на Аржентина за пръв път в своята история, след като късно тази нощ победи във финала големия враг Бока Хуниорс с 2:0. Финалът в Мендоса бе повече от драматичен, но тимът на Марсело Гаярдо не остави никакви шансове на настоящия шампион.

В истински герой за Ривър Плейт се превърна Пити Мартинес, който вкара първия гол и асистира за второто попадение, отбелязано от резервата Игнасио Скоко.

Още в 18-ата минута отборът на Гаярдо получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Мартинес. Той прати вратаря на Бока в грешния ъгъл и заби коварно топката в мрежата за 1:0.

След това отборът на Гийермо Скелото натисна съперника си и го принуди да се прибере в собствената половина. Бока обаче не създаде 100-процентови шансове пред вратата на големия си съперник, а Пити можеше да удвои при една скоростна контраатака.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Ривър Плейт организира контра действия и удвои аванса си. Пити Мартинес тръгна на дрибъл, преодоля двама съперници със страхотен финт и центрира към Скоко, който се разписа от близка дистанция и фиксира крайното 2:0.

По този начин носителят на Купата на Аржентина за 2017 стигна и до трофея за Суперкупата, а феновете полудяха от радост.