Резултатни дербита в неделя вечер в НХЛ (ВИДЕО)

Детройт се наложи над гостуващия Бъфало с 6:4 и записа четвърта поредна победа в редовния сезон на Националната хокейна лига. Хенрик Зетеберг вкара три гола и записа шести хеттрик в кариерата си. Той добави и асистенция, а домакините наваксаха пасив от 0:3 след първата третина.

Томаш Татар и Густав Никвист се отличиха с по попадение и асистенция, а Дрю Милър също вкара за успеха, с който възпитаниците на Майк Бабкок се доближиха само на точка от лидера в Източната конференция Тампа Бей. Тайлър Енис завърши с два гола и асистенция за гостите, които допуснаха три безответни гола във втората част и още два в началото на третата, което се оказа решаващо.

Далас постигна впечатляващо 6:3 в залата на Чикаго. Коди Ийкън се отличи с два гола и асистенция, а Тайлър Сeйгън добави попадение и асистенция, а тексасците вкараха три безответни гола в третия период, за да стигнат до успеха. Вратарят Кери Лехтонен отрази 38 шайби, а Върнън Фидлър, Ерик Коул и Шон Хоркоф също се разписаха за гостите. Брендън Саад реализира два пъти за домакините, а капитанът Патрик Кейн също вкара.

Дерек Степан и Рик Неш се разписаха по два пъти, а вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс разгроми домакина Питсбърг с 5:2. Дерек Брасард допринесе с гол и асистенция, а вратарят Хенрик Лундквист завърши с 32 отразени шайби. Давид Перон се разписа за Питсбърг и асистира при другото попадение на Сидни Кросби.

Брайън Литъл единствен вкара при дузпите и донесе успеха на Уинипег с 4:3 над гостуващия Аризона. Литъл, Михаел Фролик и Дъстин Байфюлиън реализираха в редовното време, в което домакините пропиляха аванс от 3:1 в последните седем минути, но все пак стигнаха до победата.

Вратарят Ондржей Павелец се отличи с 31 спасявания. Оливер Екман-Ларсон, Лаури Корпикоски и Тобиас Ридер все пак осигуриха точката за гостите с попаденията си, посочва БТА.