Рейнджърс съсипаха Торонто със 7:1

Въпреки отсъствието на руската си звезда Павел Дацюк, който  е контузен и ще почива поне 5 дни, Детройт Ред Уингс разгроми с  5:1 Далас Старс и реализира две попадения точно по лявото крило.

Два гола вкара капитанът Хенрик Зетерберг, който откри  резултата още в 7:04 минута след индивидуален пробив, а 8 минути преди края затвърди успеха с петото попадение.

Червените криле, които са 4-и в Атлантическата дивизия с 48  точки и 10 изоставане от лидера Бостън, стартираха по този начин серията си от пет поредни гостувания.

Другите три гола бяха  дело на Йоаким Андерсон, Дрю Милър от лявото крило и Томас Татар също от там. Вратарят им Джими Хауърд спаси 43 удара, а  единствено се пропука при удара на Ричи Певърли в първия период  от близко разстояние.

Водачът в Атлантическата дивизия Бостън разби на собствен  лед Уинипег с 4:1, а два пъти се разписа защитникът-новобранец  Тори Круг. С тези две попадения той вече има 10 и се изравни в  листата на защитниците-голмайстори с Ерик Карлсон от Отава и Шей Уебър от Нешвил. Другите две попадения бяха за сметката на  Даниел Пай и Райли Смит.

В един от здравите сблъсъци на Запад Колорадо пречупи с 4:3 Сан  Хосе Шаркс на собствен терен и поделя 5-ото място в  конференцията заедно с Лос Анджелис. Акулите пък имат 2 точки  повече от тях- 58.

Центърът на домакините Нейтън Маккинън вкара два гола, а  лявото крило Джейми Макджин се разписа срещу бившия си отбор. За гостите Патрик Марло вкара един гол и подаде за още два, но те  инкасираха четирите гола в първите 25 минути и после нямаше как  да се върнат в мача.

Изненадващо голяма победа постигна Рейнджърс- 7:1 като гост  над Торонто в мач между средняци на Изток. Центърът Доминик Муур вкара два гола, а по един за победителите добавиха Карл  Хагелин, Беноа Пуйо, Крис Крайдър, Брад Ричардс и Брайън Бойл.  Поражението с този резултат е второ за Кленовите листа в  последните 18 месеца в Лигата.

2-ият в Атлантическата дивизия Филаделфия се справи с Финикс Кайотис с 5:3, като чешкият нападател Якуб Ворачек реализира  своя 10-и гол от началото на първенството 8 минути преди края на третата част и осигури успеха.

По този начин Флайърс  регистрираха и 7-а победа в последните си 9 мача, но 2-ата  позиция е най-доброто на което могат да се надяват заради 15-те  точки изоставане от лидера Питсбърг, информира БТА.