Рейнджърс отпадна от Купата на Шотландия

Рейнджърс изненадващо отпадна от турнира за купата на Футболната асоциация на Шотландия след неочаквано поражение в петия кръг с 0:2 като домакин от Дънди Юнайтед.

Пред едва 17 800 зрители на "Айброкс" головете за "мандарините" реализираха Гавин Гънинг и Джони Ръсел преди почивката.

Грандът от Глазгоу изпитваше сериозни проблеми с отбелязването на голове след продажбата на нападателя Никица Йелавич.

Титуляри за "сините" в атака бяха Андрю Литъл и Салим Керкар. Рейнджърс вече отпадна от всички турнири, в които участва през настоящия сезон.

Глазгоуският тим има шанс да спечели трофей единствено във Висшата лига на Шотландия, където лидер до момента е Селтик.

Вчера "зелено-белите" очаквано победиха с 2:0 навън Инвърнес и се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на страната.