Ювентус с издънка у дома срещу опашкар

Лидерът в италианската Серия А Ювентус не можа да победи борещия се да не изпадне тим на Сиена и завърши 0-0 на своя „Ювентус Арена" в мач от 22-ия кръг на първенството.

През целия мач „бианконерите" диктуваха темпото, но така и не намериха начин да пробият солидната в този мач защитна линия на Сиена.

През първото полувреме липсваха опасните положения пред двете врати, като единствената по-опасна ситуация беше пред вратата на гостите. Артуро Видал отправи страхотен удар от далечно разстояние, но вратарят на гостите отрази по страхотен начин.

До края на първата част Юве така и не успя да създаде чисто положение, а играчите на Сиена разчитаха на контри, които не им донесоха особен успех.

През второто полувреме „старата госпожа" натисна силно своя съперник, но положенията продължаваха да липсват. До 76-ата минута треньорът на домакините смени изцяло своето нападение, като вкара Куалиярела, Джакерини и Бориело, но и това не му донесе успех.

В 77-ата минута Маркизио навърза двама противникови състезатели, центрира от дясното крило, но ударът с глава на Бориело не попадна в целта. В 82-ата футболистите на Ювентус протестираха за дузпа, след като топката срещна ръка на играч на гостите, но реферът бе категоричен и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В даденото 4-минутно продължение Джакерини и Киелини имаха невероятни шансове да донесат победата на Ювентус, но първият стреля в аут, а ударът на защитника бе спасен от вратаря.

По този начин „бианконерите" не се възползваха от грешките, които конкурентите за титлата направиха. Милан завърши наравно 0-0 с Наполи, а Удинезе загуби гостуването си на Фиорентина.

Ювентус е лидер в класирането с 44 точки - точка повече от Милан, както и с мач по-малко от „росонерите". Трети е Удинезе с 41 точки.