Фиорентина надви Удинезе в мач с пет гола

Дванайстият в класирането на Серия А отбор на Фиорентина успя да се противопостави на борещия се за челните позиции в таблицата Удинезе и се наложи с 3:2 на стадион „Артемио Франки" във Флоренция.

Двата клуба изиграха равностоен и оспорван мач по между си, в който „вилоетовите" записаха осма победа през тази кампания.

Първото полувреме започна по-добре за гостите от Удине. Само след 13 минути игра Антонио Ди Натале откри резултата със своя 16-ти гол за сезона.

Голмайсторът на фриуланите получи пас от Пабло Армеро и с елегантен удар заби топката в левия ъгъл на Артур Боруц.

Ветеранът в състава на Удинезе бе в основата на повечето опасни положения за своя клуб до края на полувремето.

В 27-та минута той изскочи зад защитата на Фиорентина, овладя едно подаване на Микеле Пациенца и стреля към вратата, но стражът на „виолетовите" успя да отрази неговия удар.

Въпреки, че през първата част по-опасните положения бяха пред вратата на Фиорентина, домакините натиснаха съперника си в края на полувремето и това даде резултат.

В 38-та минута Мехди Бенатиа игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините. Точен от бялата точка бе черногорският национал Стеван Йоветич.

В края на първата част отново Ди Натале можеше да донесе втори гол за Удинезе, след като засече центриране на Армеро, но Боруц бе на мястото си.

През втората част зрителите на „Артемио Франки" видяха цели три попадения.

11 минути след подновяването на играта най-съобразителен в наказателното поле на фриуланите се оказа Матиа Касани, който с глава оползотвори центриране на Мануел Паскуал. Това бе първи гол за клуба от Флоренция на дошлия от Палермо играч.

Футболистите на Удинезе се опитаха да върнат попадението и в 69-тата минута Антонио Ди Натале отправи хубав удар по посока на противниковата врата, но неговият изстрел с вещина бе спасен от полският страж на домакините.

Стабилната игра на момчетата на треньора Делио Роси като цяло не позволи на фриуланите да достигнат до много чисти положения за гол. Напротив до такъв стигнаха именно домакините.

Седем минути преди края на редовното време те получиха правото да изпълнят втора дузпа за нарушение на Мехди Бенатиа срещу Стеван Йвоетич, макар че останаха съмнения, че фаула е извършен извън наказателното поле.

Потърпевшият футболист застана зад топката и не пропусна да се разпише за втори път в срещата, осигурявайки трите точки за своя отбор.

В 89-тата минута гостите все пак успяха да съкратят своя пасив. Точен за тях бе резервата Габриеле Торе, който получи пас от Антонио Ди Натале и с удар извън наказателното поле не остави шансове на Боруц.

За повече обаче нямаше време.

С победата Фиорентина се изкачи на десето място в Серия А. След 22 кръга „виолетовите" имат 28 точки.

От своя страна Удинезе пък записа трета загуба в последните си пет мача и трета поредна далеч от стадион „Фриули".

Въпреки това момчетата на Франческо Гудолин запазват третата позиция в шампионата с 41 точки.