Реймс нанесе първо поражение на Лион

Олимпик Лион допусна първа загуба за сезона, след като падна с 0:1 като домакин от Реймс в мач от третия кръг на френското футболно първенство.

Така възпитаниците на Реми Гард останаха на трето място с 6 точки и пропуснаха да се изравнят с лидера Олимпик Марсилия, който продължава с пълен актив от 9 точки.

Двата отбора имаха затруднения под проливния дъжд на "Жерлан", като второто полувреме дори започна с 30-минутно закъснение, тъй като служителите на стадиона работеха по отстраняването на водата от терена.

В 71-ата минута лионци получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Гаетан Курте срещу Джордън Фери в наказателното поле. Клеман Грение обаче стреля над гредата от бялата точка и отличната възможност беше пропусната.

Реймс стигна до успеха с голяма доза късмет. В 76-ата минута опит за центриране на Одаир Фортес се отклони от Милан Бишевац, прехвърли вратаря на домакините Антони Лопес и влетя в мрежата на Олимпик Лион.