Рангелов вкара на Базел и Иван Иванов

Българският нападател Димитър Рангелов се разписа за Люцерн при равенството 1:1 срещу гостуващия шампион Базел в мач от шестия кръг на швейцарското футболно първенство.

Рангелов изравни резултата в третата минута на добавеното време с втория си гол за сезона. Резервата Джамир Хика центрира от корнер, вратарят Ян Зомер изби удара на Оливер Бозанич, но българинът направи добавка отблизо за крайното 1:1.

В състава на Базел, който е съперник на Лудогорец в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, цял мач игра българският национален защитник Иван Иванов. Той получи и жълт картон в 85-ата минута.

Люцерн започна по-добре мача, но след малко повече от половин час игра Джовани Сио изведе гостите напред. След центриране на Филип Деген наказателното поле Сио беше най-съобразителен и прати топката в мрежата.

След почивката и двата отбора имаха своите положения, но в края късметът се усмихна на домакините.