Карлос Вела спаси Сосиедад от загуба

Карлос Вела отбеляза изравнителното попадение за 1:1 и спаси Реал Сосиедад от поражение при гостуването на новака Елче в мач от втория кръг на испанското футболно първенство.

Баските, които през седмицата впечатлиха с победата с 2:0 над Олимпик Лион във Франция в първия мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, бяха надиграни в дълги периоди от домакините.

В първия си мач пред собствена публика след промоцията Елче поведе още във втората минута, когато след центриране от корнер към далечната греда непокритият Феран Короминас засече топката в мрежата.

Домакините пропуснаха още няколко изгодни положения, но след почивката Реал Сосиедад успя да изравни играта и в 75-ата минута Вела направи 1:1, след като получи добър пас в наказателното поле от дясно от Хаби Прието.