Рекорден хеттрик на Кристиано Роналдо порази Селта (ВИДЕО)

Кандидатът и настоящ носител на Златната топка Кристиано Роналдо отново демонстрира внушителната си реализаторска форма и с хеттрик помогна на Реал Мадрид да спечели убедително с 3:0 домакинството си на Селта на стадион „Сантяго Бернабеу“ в среща от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Португалската суперзвезда на „белия балет“ се отчете с две асистенции за успеха с 2:1 над Малага миналия кръг, без самият той да се разпише, което бе прието като изненада от милионите му фенове – днес срещу скромния тим от Виго Роналдо се развихри и за четвърти път този сезон в Ла Лига наниза хеттрик (в един от случаите срещу Елче той вкара четири пъти за успеха с 5:1).

Също така в Примера дивисион Роналдо вече има общо 23 хеттрика и поставя нов рекорд в историята, задминавайки легендарните Алфредо ди Стефано и Телмо Сара.

4127149

Реал Мадрид събра 36 точки и записа дванадесета поредна победа в испанския шампионат, като в същото време възстанови аванса си от четири точки пред градския опонент и действащ шампион Атлетико (Мадрид). „Дюшекчиите“ по-рано днес сразиха с 2:0 като гости Елче и изпревариха Барселона на второто място. Каталунците в неделя от 18 часа приемат Еспаньол в местото дерби от 14-ия кръг и при евентуален успех ще съберат 34 точки.

Реал Мадрид постигна 18-та поредна победа във всички турнири – след слабия старт на сезона и двете последователни поражения в Ла Лига с 2:4 от Реал Сосиедад и 1:2 от Атлетико (Мадрид).

4127152

„Кралския клуб“ изравни рекорд на Барселона за поредни победи във всички турнири на испански отбор (в перида октомври 2005 – януари 2006), като може да го подобри другата седмица срещу българския шампион Лудогорец в последен мач от групите на Шампионска лига.

Кристиано Роналдо вече има 23 гола през сезона в Ла Лига и не само е номер 1 при реализаторите в Испания, но и в Европа досега. Отделно той вече закова 200 гола в 178 двубоя с екипа на Реал Мадрид в Примера дивисион, за да се превърне в едва третия футболист на „белия балет“ в историята с поне 200 гола в първенството на страната – другите са легендарните Раул Гонсалес и Алфредо ди Стефано.

4127153

Серията му срещу Селта започна в 36-ата минута, когато бе повален за дузпа. През този сезон Роналдо вече три пъти печели дузпа за Реал Мадрид в Ла Лига, като без особени проблеми успя да реализира 11-метровия наказателен удар и да даде ключов аванс на „белия балет“ в края на полувремето. Роналдо вече има 43 вкарани гола от дузпи в Испания – поне 18 повече от всеки друг играч в първенството от сезон 2009/10 насам.

4127151

В 65-ата минута серия от рикошети на границата на наказателното поле помогна на CR7 да отбележи второто си попадение – той се оказа на правилното място в подходящото време, за да посрещне от въздуха топката и от около 13 метра разстояние да разстреля за втори път вратата на Селта.

В 82-ата минута пък хубава акция на Реал Мадрид се разви по левия фланг, откъдето Марсело по техничен начин сервира топката в наказателното поле и непокритият Роналдо на ръба на малкия пенал без видими затруднения оформи хеттрика си за 3:0.