Миланов спечели бг дербито с Попето в Русия

снимка: Guliver/Getty Images

ЦСКА (Москва) се наложи с 1:0 над Кубан (Краснодар) в мач от 17-ия кръг на руската Висша лига и ще зимува на 2-о място в  класирането с 34 точки. Двамата българи излязохо като титуляри -  Ивелин Попов записа пълна среща, а Георги Миланов беше заменен в 92-ата минута.

Единственият гол в срещата вкара Ахмед Муса в  45-а минута след асистенция на Василий Березуцки. Начело в класирането си остава Зенит (Санкт Петербург) с 41  точки след крупната победа а с 4:0 над ФК Краснодар, който пък  за момента е с 31 точки на 3-а позиция.

Ивелин Попов се представи много силно и създаде първите  опасности за своя отбор. В 19-ата минута той подаде топката в  малкото наказателно поле, но вратарят на армейците Акинфеев се  сблъска със свой съотборник.

Армаш от състава на Кубан получи  топката, но я стреля в страничната греда. Малко по-късно на  Березуцки се наложи да чисти центриране на Попов. В 34-ата минута Ивелин, който изглеждаше много мотивиран  днес, елиминира леко Понтус Вернблум, остана на добра позиция за стрелба, но завършващият удар беше разочарование.

През втората  част на три пъти той атакува опасно, но гол не падна. Георги Миланов пък извади жълт картон за играча на  домакините Мохамед Рабиу, който го фаулира, а в края на срещата  Рабиу трябваше да отиде под душовете предсрочно, но съдията не  даде втори картон заради спъване на българина.

Секунди преди  последния съдийски сигнал роденият в град Левски техничар  напусна терена вместо Александър Цауня, посочва БТА.