Реал забрави загубата от Борусия с петзвездно представяне срещу Майорка (ВИДЕО)

Реал Мадрид показа, че представянето срещу Борусия през седмицата (загуба с 1:2) е забравено, след като в мач от 9-ия кръг спечели едно от традиционно тежките си гостувания - това на Майорка, с категоричното 0:5.

Герои за „белия балет" в този двубой бяха Кристиано Роналдо (22, 72) и Игуайн (7, 70), които отбелязаха по едно попадение и в двете полувремена, а Йозил и Модрич се сработиха чудесно за разлика от срещата срещу Селта преди седмица.Крайният резултат бе оформен от резервата Кайехон секунди преди края.

„Кралския клуб" продължава обаче да се движи далеч от лидерите, като в момента окупира 4-ата позиция със 17 точки. Барса и Атлетико са с 8 пред възпитаниците на Моуриньо, а Бетис е с еднва повече на третата позиция. Майорка пък е в златната среда - 11-о място с 11 точки.

Още в 7-ата минута Есиен отне топка в центъра и подаде на Модрич, който бързо намери Ди Мария пред наказателното поле. Аржентинецът опита подаване, но то бе пресечено от Консейсао. За нещастие на защитника той изведе Игуайн и аржентинецът беше безпогрешен - 0:1. Роналдо можеше да покачи минута по-късно, но отдалеч не успя да реализира.

Срещата продължи с няколко опасни атаки на домакините, които пропуснаха две удобни положения. Особено интересно беше това на Нсуе в 18-ата минута, когато той нахлу в наказателното поле, финтира защитник и опита техничен прехвърлящ удар, който Касияс с максимално протягане успя да спаси.

Все пак по-добрата игра на Реал и слабата игра в защита на домакините позволиха на гостите отново да вкарат - в 22-ата минута Йозил отне топка в половината на Майорка и веднага подаде на Ди Мария. Аржентинецът пусна в наказателното към своя сънародник Игуайн, който с красив пас към Роналдо елиминира защитата, а португалецът овладя и с диагонален удар в десния ъгъл реализира - 0:2 за Реал Мадрид и 17-и гол за CR7 във всички състезания.

Марти и Джовани Дос Сантос се отчетоха с по един пропуск, преди вратарят на гостите да трябва да се намесва решително при удар на Роналдо. До края на полувремето „кралския клуб" играеше по-добре, но до нов гол не се стигна.

Вторите 45 минути започнаха с превес за „белия балет", който свали темпото на игра, но продължаваше да търси трети гол, но Йозил и Ди Мария се отчетоха с пропуски.

Най-накрая гол падна в 70-ата минута, когато Модрич отне в центъра и веднага подаде към Йозил, който подаде пред наказателното на Роналдо. Португалецът подаде в коридор към Игуайн, който с безпогрешен удар реализира своето 7-о попадение през този сезон.

Само две минути по-късно отново Модрич надигра играч на домакините и чукна напред към Ди Мария, който от своя страна подаде в половината на Майорка, където беше Игуайн. Аржентинецът с едно докосване изведе CR7 сам срещу вратаря и португалецът отново отбеляза - 4:0 след поредната брилянтна атака в бяло.

До края на срещата футболистите в бяло разиграваха спокойно и се забавляваха на терена, като на терена се появиха Мората и Кайехон. Именно двамата бяха в основата на петия гол - Мората изведе Йозил в наказателното поле, а немецът пусна към Кайехон, който от метър разстояние не сбърка - 0:5 за Реал секунди преди края. Малко преди това съдията не отсъди дузпа за игра с ръка на Мората в наказателното на Касияс.