Ди Натале е новият повелител на Рим, Наполи с минимален успех

Антонио Ди Натале се превърна в герой за своя Удинесе, след като донесе победа с 2:3 над Рома, и то на „Олимпико".

Ламела (22, 24) даде тон на головото шоу и Рим ликуваше, но до края на полувремето Домици (32) изравни. Геният на Ди Натале блесна в 50-ата минута, когато завърши контраатака на своя тим, а в 88-ата отбеляза и дузпа за обрата от 2:0 до 2:3.

В класирането римският гранд се срина до 6-а позиция с 14 точки, докато на 8-ото място се изкачи Удинезе с две по-малко от Рома.

Срещата започна чудесно за „вълците", които след 25 минути игра вече водеха с 2:0 в резултата срещу своя съперник. В 22-ата минута Ерик Ламела направи страхотен пробив в наказателното поле и със силен удар направи Бъркич безпомощен - 1:0.

Това обаче не успокои вълците, които чрез талантливия нападател стигнаха до ново попадение, след като отбеляза с глава след хубаво подаване на Пабло Освалдо - 2:0 и римляните изглеждаха доста солидно на „Олимпико". До края на полувремето обаче Домици върна едно попадение и възстанови интригата в 32-ата минута.

Още в началото на втората част Антонио Ди Натале напомни за себе си, след като при прекрасна контраатака се възползва от страхотен пас на Армеро и от близко разстояние се разписа за 2:2.

И когато срещата отиваше към равенство, Роберто Перейра беше повален в наказателното поле от Кастан и съдията отсъди дузпа. Домакините оспорваха, но в крайна сметка се стигна до изпълнението на 11-метров наказателен удар - Ди Натале с десния си крак реализира безпроблемно и донесе пълен обрат в срещата - 2:3. До края на срещата Маса си изкара червен картон.

В другата среща от тази вечер Наполи победи с минималното 1:0 Киево и продължи гонитбата си с лидера Ювентус. Единственото попадение бе дело на Хамшик в 58-ата минута.

Наполи доминираше изцяло срещата, но успя да материализира едва един от всичките си 21 удара към вратата. В момента момчетата на Мацари са на три точки от първото място и имат 22 точки в своя актив.