Бордо с първа загуба, Лориен направи страготен обрат за 4:4 с Аячо

Бордо прекърши Лион с 1:0 като гост

Тийнейджърът Флориан Товен вкара два гола за Бастия, който нанесе първа загуба на Бордо от началото на сезона във френското първенство. В другата среща от днес, която се игра Жереми Аледиер също вкара два гола и помогна на своя Лориен да се върне в мача от 1:4 до 4:4 на собствен терен с Аячо.

19-годишният Товен изведе Бастия напред още в 6-ата минута с удар ниско по земята, което беше негов първи гол в професионалния футбол. Малко по-късно, в 17-ата минута, той удвои аванса на корсиканците. Младокът се разписа при добавка на удара на Теофилу Маулида, който беше спасен от вратаря Седрик Карасо.

Ако бяха спечелили днес, футболистите на Бордо щяха да се изкачат в топ 5, но трябваше да се примирят с първата си загуба през този сезон. Така Пари Сен Жермен, който е начело в класирането, остава единствен непобеден към момента.

В 30-ата минута гостите от Бордо върнаха едно попадение чрез Йоан Гуфран. Той вкара при втория си опит, след като вратарят Мано Новаес спаси първия шут. Но в 56-ата минута домакините възстановиха аванса си от два гола, след като Уаби Хазри прати топката в мрежата след перфектно изпълнение на свободен удар.

Мачът между Марсилия и Лион стана вторият отложен за този кръг. Дербито няма да се играе заради силните ветрове по крайбрежието, а вчера заради обилен снеговалеж отпадна от програмата срещата между Сошо и Евиан.

Лориен направи 4:4 днес по-рано с Аячо, въпреки че в един момент отстъпваше с 1:4. Още в 1-ата минута Шахир Белгазуани даде аванс на Аячо, а след него на два пъти се разписа бразилецът Едуардо, а Адриан Муту- веднъж.

Защитникът на домакините от Бретан Уесли Латуа върна едно попадение за 1:4 до почивката. Очертаваше се второ поредно тежко поражение за Лориен след 1:6 от Валансиен миналата седмица.

Второто полувреме обаче беше достатъчно за тях и те отбелязаха три гола,с които направиха 4:4 Веднага след началото на второто полувреме Жереми Аледиер намали на 2:4, а в 80-ата минута той съкрати пасива до 3:4.

Друг бивш играч на Арсенал, освен Аледиер- нападателят Жил Суну, изравни в последната минута на редовното време.

Така Бордо е на 8-о място в класирането, докато корсиканските отбори Бастия и Аячо заемат съответно 11-о и 14-о. "Аз съм повече от бесен. Като гледах как играем през първото полувреме, не съм очаквал, че второто ще се превърне в такава катастрофа, заяви потресеният треньор на Аячо Алекс Дюпон.