Реал Сосиедад дръпна с 4 точки в битката за Шампионската лига

снимка: mundodeportivo.com

Отборът на Реал Сосиедад победи с 2:0 Райо Вайекано като гост в мач от 31-ия кръг в испанската Примера Дивисион и възстанови аванса си от 4 точки пред Малага и Валенсия. И двата гола за победителите вкара Иманол Агирече.

Вчера андалусците победиха с 1:0 Осасуна, аВаленсия направи зрелищно 3:3 като гост на Еспаньол.

Баските са четвърти във временната таблица с 54 пункта, а хитът от Шампионската лига е пети с 50, колкото имат и "прилепите". Домакините от Райо остават на 9-а позиция с 44 точки, какъвто е и активът на осмия - Хетафе. Седми с 48 пункта е Бетис.

Гостите от Реал Сосиедад правят изключително силен сезон и трите точки днес бяха много важни в битката им за право на участие в Шампионската лига на есен.

Баският тим наложи волята си от самото начало на срещата в мадридското предградие и централният нападател на тима - Агирече - успя да открие още в 6-ата минута, след като беше изведен от Алберто де ла Бела в центъра на малкото наказателно поле и шутира с левия крак в долния десен ъгъл на вратата - 1:0 за Сосиедад.

26-годишният стрелец на баските се нуждаеше само от още 8 минути, за да вкара второто си попадение в срещата и в 14' фиксира крайното 2:0, този път с десния крак, след като беше намерен от Прието. Това беше общо девети гол на централния нападател за 26 мача в Ла Лига този сезон.

Така отборът на Реал Сосиедад затвърди великолепната си форма и 7 мача преди края на сезона в Примера Дивисион има аванс от 4 точки пред тимовете на Малага и Валенсия в битката за класиране в Шампионската лига. Барселона е убедителен лидер със 78 пункта, пред мадридските Реал - с 65 - и Атлетико - с 62.