Хазуров и Колев със загуби в Белгия, младежкият национал с асистенция

Поражения претърпяха двамата български в белгийското първенство. В елитната Джупилер-лига Лиерс с Костадин Хазуров отстъпи с 1:2 на Гент в среща от 3-ия кръг на плейоф 2, който ще определени един участник в европейските клубни турнири.

Домакините от Лиерс откриха резултата в 17-ата минута чрез Мохамед Ел Габас, но по-добрият отбор на Гент, който е и фаворит за спечелването на плейофа, обърна развоя. В последната минута на първата част Иломбе Мбойо изравни, а Ерве Каге донесе успеха на Бъфалос в средата на втората част.

Костадин Хазуров игра пълни 90 минути за Лиерс, получи жълт картон в 79-ата минута заради професионален фаул и на два пъти можеше да се разпише. След три мача Лиерс е на последното място в поток А с 1 точка, докато Гент е първи със 7.

Във втора дивизия младежкият национал Александър Колев влезе като смяна за Десел при поражението с 1:2 от ФК Брюксел в 32-ия кръг. Десел отстъпи с 1:3, а Колев се появи на терена в 52-ата минута на мястото на Ханс Ханес.

Фредерик Гунунгбе наниза и трите попадения за ФК Брюксел, който е пред фалит, докато Колев асистира за почетния гол на гостите от Десел. В 62-ата минута се разписа Ратко Ван Симпсон с глава, след като българинът му центрира от ляво.

С този успех Брюксел излезе от зоната на изпадащите, като вече има 32 точки. Десел е 12-о място с 40.