Палермо остана сред изпадащите след 1:1 с Болоня

Палермо разочарова привържениците си и направи 1:1 с Болоня като домакин в мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. Голът за тима от остров Сицилия вкара Йосип Иличич, а точен за гостите беше Маноло Габадини.

Със спечелената точка Палермо остава в зоната на изпадащите с 28 пункта, след като последният отбор над чертата - Сиена спечели трудно с 3:2 при визитата си на Пескара и събра 30.

Болоня може да диша спокойно, след като тимът има 38 точки и е на 12-а позиция във временната таблица, а Парма и Каляри делят 10/11-о място с по 39.

Мачът на „Ренцо Барбера" започна по вкуса на домакините и нападателят Йосип Иличич откри резултата още в 4-ата минута. Словенецът получи топката малко пред наказателното поле на гостите от Фабрицио Миколи и с хубав удар с левия крак вкара за 1:0.

Гостите от Болоня не се забавиха много с отговора си и в 17-ата минута Маноло Габадини беше изведен в наказателното поле и стреля точно в ъгъла за 1:1.

До края на мача имаше доста ситуации за попадение и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна и двата отбора поделиха точките.

Равенството беше доста разочароващо за домакините, които се борят за оцеляването си в италианския елит и в момента са под чертата с 28 точки, 6 мача преди края на сезона. Сиена е пред тях с 30, а 17-ия Дженоа е с 27, но тимът ще има шанс да увеличи актива си, ако вземе нещо в градското дерби със Сампдория по-късно днес.

Пескара е последен с 21 пункта и може да се счита за почти сигурен нов член на Серия Б от следващия сезон.