Реал Мадрид се изложи срещу полуаматьори

Отборът на Реал Мадрид изненада неприятно своите привърженици, след като днес "кралския клуб" завърши наравно 0:0 при гостуването на третодивизионния Олимпик де Шатива в първи мач от 1/16-финалите за Купата на Краля.

Въпреки, че наставникът на "лос бланкос" Карло Анчелоти гласува доверие на някои от водещите си футболисти, миналогодишният финалист изненадващо не успя да отбележи попадение на непретенциозния си съперник. Едва ли обаче има съмнение, че мадридският гранд ще вземе своето в реванша на "Сантяго Бернабеу".

Карло Анчелоти очаквано гласува доверие на Икер Касияс под рамката на вратата, докато Серхио Рамос, Алваро Арбелоа, Начо и Дани Карвахал стартираха в отбрана. Асиер Ияраменди, Каземиро и Иско стартираха в средата на терена, докато Хесе Родригес и Анхел Ди Мария помагаха по фланговете на изнесения по-напред Алваро Мората.

През втората част на терена се появиха Карим Бензема, Лука Модрич и Марсело, но и това не помогна на "лос бланкос" да отбележат поне един гол на домакините. Голямата звезда на гостите Кристиано Роналдо бе съхранен за следващите мачове на тима, докато Гарет Бейл изобщо не пътува заради сполетял го вирус.

Първата част на "Ла Мурта" не предложи почти нищо интересно, като през вторите 45 минути Реал Мадрид очаквано настъпи газта, търсейки първо попадение в мача.

В 57' Анхел Ди Мария пусна добър пас за Иско зад отбраната, но испанският национал направи сериозен пропуск, не успявайки да уцели вратата.

Пет минути по-късно Иско опита да се реваншира, но вратарят на Олимпик спаси хубавия му удар.

Реал Мадрид продължи да натиска, като най-сетне се откри възможност и пред Алваро Мората. Талантът на "кралския клуб" получи хубав пас от Иско, но също не бе ефективен пред гола. В 71' късмета си опита и Хесе, но сантиметри разделиха крилото от попадение.

До края на срещата отново Хесе създаде неприятности на защитата на Олимпик, но и този път вратата на домакините оцеля. Така Реал Мадрид изненадващо не успя да спечели, докато скромният Олимпик де Шатива записа един от най-великите резултати в историята си.