Мисълта за Арсенал препъна Наполи

Наполи пропусна възможност да се изравни по брой точки с втория в Серия А Рома, след като днес "адзурите" допуснаха разочароващо реми 3:3 с гостуващия Удинезе в зрелищен мач от 15-ия кръг на Калчото.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата, като до 45' дори имаха и аванс от два чисти гола. Воденият от Франческо Гуидолин състав обаче демонстрира силен характер, като тимът от Удине до последно не се отказа да гони поне точката.

Така Наполи събра актив от 32 точки, но оставайки на две зад втория Рома и на осем зад лидера Ювентус. "Вълците" от "Олимпико" са и с мач по-малко. Удинезе пък записа второ равенство от началото на сезона, като "фриуланите" се изравниха с Лацио, Парма и Аталанта по брой точки - 17. Удинезе обаче е и с мач повече.

Имайки предвид предстоящия двубой с Арсенал в Шампионската лига, наставникът на Наполи Рафаел Бенитес даде почивка на някои от титулярите си, което и в крайна сметка го подхлъзна в днешната вечер на "Стадио Сан Паоло". Гостите пък не можеха да разчитат на своя легендарен капитан Антонио Ди Натале.

Иначе двубоят в Неапол нямаше как да протече по-добре за домакините до края на първата част. Между 38' и 41' македонският национал Горан Пандев набута два бързи гола за 2:0, като по всичко изглеждаше, че домакините са установили пълен контрол над мача.

В 45' обаче Удинезе се върна в мача, след като Федерико Фернандес от състава на Наполи си отбеляза автогол.

И след почивката на "Сан Паоло" продължи да бъде горещо, а головете валяха един след друг.

Двадесет минути преди края Бруно Фернандес от тима на Удинезе възстанови равенството, но само минута по-късно Блерим Джемаили отново изведе домакините напред.

И ако в тези моменти тифозите на домакините мислеха, че техният отбор ще стигне до драматичен успех, в 80' трибуните отново бяха смълчани. Сърбинът Душан Баста се възползва от лошо подреждане на "адзурите" при изпълнение на корнер, носейки точка на своя тим за крайното 3:3.

Napoli vs Udinese 3-3 All Goalsby Oleeh-1