Лориен постигна четвърта поредна победа в Лига 1

снимка: fclweb.fr

Отборът на Лориен се наложи над гостуващия Рен с 2:0 в мач от 17-ия кръг на френското футболно първенство.

Така тимът на Кристиан Гуркюф записа четвърта поредна победа в Лига 1 и се изкачи на десетото място в класирането с актив от 23 точки.

Двубоят започна добре за домакините. Още в петата минута централният защитник на гостите Силвен Арман повали Венсан Абубакар в наказателното поле и получи директен червен картон, а Ян Жуфре реализира отсъдената дузпа. Жуфре оформи успеха с петия си гол за сезона три минути преди края.

Рен, който има само един успех в последните си шест мача от първенството, падна на 12-а позиция с 21 точки. Реймс победи драматично Ница с 1:0 и прогресира до шестата позиция с 25 точки. Единственото попадение в мача реализира Гаетан Шарбоние в третата минута на добавеното време след пас на резервата Ондаир Фонтеш от дясно. Ница допусна седмо поредно поражение и вече е 16-и със 17 точки.

Закъсалият Валансиен остана без победа в последните си пет мача в шампионата след 1:1 срещу гостуващия Гинган. Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Хамед Думбия с глава след центриране на Гари Кагелмахер. Гостите обаче стигнаха до равенството в 71-ата минута с попадение на Юнус Санхар.

Валансиен е 18-и с 11 точки, на 4 точки от спасителната зона, а Гинган е девети с 23 точки. Двубоят между Сент Етиен и Евиан Тонон Гаяр беше отложен заради замръзнал терен.