Реал Мадрид разгроми Еспаньол, Роналдо задмина Раул при голмайсторите (ВИДЕО)

Отборът на Реал Мадрид постигна разгромна победа над Еспаньол като гост с 6:0, а в герой се превърна Кристиано Роналдо, който заби пет попадения в мрежата на домакините. По този начин той вече има в актива си 230 гола с екипа на "белия балет" в Примера дивисион, като по този начин той задмина легендата Раул, който остава втори в тази класация с 228.

След този двубой от третия кръг "кралския клуб" събра актив от шест точки, а Еспаньол остава с три.

Срещата започна с опасна атака на домакините, като още в първата минута Фелипе Кайседо се озова на стрелкова позиция и се възползва от шанса си, но Кейлор Навас внимаваше и изби в корнер, след който не последва нищо интересно.

Това обаче само разгневи играчите на Рафаел Бенитес и още в 8-та минута те поведоха в резултата. Лука Модрич получи в собствената си половина и с далечен пас прати топката в наказателното поле, където бе Кристиано Роналдо. За португалеца нямаше проблем да овладее топката и спокойно да я промуши покрай покрай Пау Лопес за 1:0.

Натискът на "кралския клуб" даде резултат и в 16-тата минута Гарет Бейл бе спънат в наказателното поле от Алваро Гонзалес и главният арбитър отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо, който безпроблемно покачи за 2:0.

Само 12 минути след като отбеляза първия си гол в срещата, Кристиано Роналдо наниза набързо хеттрик във вратата на домакините. Гарет Бейл бе изведен от ляво и центрира към свободния португалец, който отново неубезспокояван записа за трети път името си сред голмайсторите - 3:0. След тази доза голове, Роналдо се изравни с легендата на клуба Раул по отбелязани голове в Примера дивисион - 228.

16 минути преди края на срещата двубоят вече тръгна към разгром, след като и Карим Бензема намери пътя към мрежата. След като вкара три гола, Роналдо се отчете и с асистенция за своя съотборник.

До края на първата част очаквано гостите доминираха, като постоянно създаваха атаки, но те не бяха така опасни, както тези в началото. Все пак три минути преди края на редовните 45, Бензема уцели гредата на Лопес, но той бързо се изправи и улови топката току пред погледа на Роналдо.

Второто полувреме започна отново с по-голямо притежание на топката за гостите, но те предимно разиграваха предвид факта, че вече водеха с 4 гола срещу съперника си.

Все пак играчите на Рафаел Бенитес стигнаха до пето попадение в 61-вата минута. Гарет Бейл бе изведен добре по десния фланг и с едно докосване намери за пореден път непокрития Роналдо, който бе на границата на малкото наказателно поле и безпроблем вкара четвъртия си гол в срещата - 5:0.

10 минути преди края на срещата, когато играчите на Реал вече се забавляваха на терена, Роналдо отбеляза своя гол №5 за деня и общо 230-ти в Примера дивисион с екипа на "белия балет", като по този начин задмина с 2 легендата Раул.

Сезонът започна отлично за домакините - победа с 1:0 над Хетафе, но още във втория кръг не претърпяха първо разочарование, след като загубиха с 3:1 от Виляреал като гост.

"Кралския клуб" пък стартира с изненадващо равенство като гост на новака Спортинг Хихон - 0:0, но бързо се реваншираха следващата седмица, когато надделяха у дома над Бетис с изразителното 5:0.

Интересното около "белия балет" е, че от началото на сезона суперзвездата на тима Кристиано Роналдо няма отбелязан гол, а Хамес Родригес ще пропусне мача заради контузия.

Серджо избра да започне срещата с Пау Лопес, Рубен Дуарте, Абрахам Гонзалес, Анаитз Арбила, Виктор Санчес, Шави Лопес, Виктор Алварес, Пако Монтанес, Фелипе Кайседо и Жерар Морено.

Рафаел Бенитес ще заложи на Кейлор Навас, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Дани Карвахал, Лука Модрич, Иско, Каземиро, Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема.