Aрсенал пречупи коравия Стоук и доближи върха (ВИДЕО)

Арсенал постигна важен успех с 2:0 над коравия отбор на Стоук Сити в среща от съботната програма на 5-ия кръг в английската Висша лига. Благодарение на победата си възпитаниците на Арсен Венгер се изкачиха на второ място в класирането, след като по същото време Кристъл Палас допусна инфарктно поражение в последната минута срещу Манчестър Сити.

След подаване на Месут Йозил в 31-ата минута Тио Уолкот откри резултата в полза на Арсенал и даде важно психологическо предимство на домакините срещу играещия крайно дефанзивни тим на Стоук Сити.

Уолкот пък реализира 11-ия си гол в последните 11 мача, които е започвал като титуляр в първенството.

След като досега през сезона бяха отбелязали само три гола в предишните 4 кръга, този път „артилеристите“ не се задоволиха с минимален успех и продължиха да търсят още попадения.

В 85-ата минута критикуваният напоследък Оливие Жиру успя да се разпише за първи път през сезона и за първи в последните 12 мача, за да фиксира крайното 2:0 и да узакони важната победа на Арсенал.

С 10 точки от 5 мача „топчиите“ са вече на второ място, като изпревариха изненадващо добре представящия се отбор на Кристъл Палас. Лондончани допуснаха инфарктно поражение в самия край на домакинството си на Манчестър Сити – 0:1, като „гражданите“ запазиха перфектната си статистика от началото на сезона и продължават да са лидери.

По-рано днес пък Челси бе сразен с 3:1 в гостуването си на Евертън и продължава да се намира на 16-то място с едва 4 точки.

All Goals & Highlights HD | Arsenal 2-0 Stoke...by HaijRJHD