Провал срещу новаци за Волфсбург и Леверкузен (ВИДЕО)

Два от представителите на Германия в Шампионска лига – Байер (Леверкузен) и Волфсбург – записаха разочароващи резултати в уикенда преди първите мачове от най-силния клубен турнир.

Леверкузен записа изненадващо и дори шокиращо поражение с 0:1 като домакин на новака Дармщад, с което тимът за втори пореден път приключи среща от първенството без увеличаване на актива, при положение, че преди паузата падна с 0:3 от Байерн.

В 8-ата минута Сулу прониза мрежата на домакините и в оставащите минути до края „аспирините“ не можаха да се преборят дори за равенство, с което останаха с шест точки в актива си след 4 мача, като заемат 10-то място.

Волфсбург също не успя да отбележи гол в кръга и записа нулево равенство като гост на друг новак – Инголщад. „Вълците“ са с 8 пункта на трето място и позволиха на лидерите Борусия (Дортмунд) и Байерн да се откъснат с 4 точки актив на върха в таблицата.

По същото време днес Дортмунд спечели с 4:2 визитата си на Хановер, а Байерн осъществи късен обрат от 0:1 до 2:1 със спорна дузпа в края срещу Аугсбург.