Реал Мадрид гледа уверено към титлата

Реал Мадрид постигна лесна победа с 3:0 над Леванте на „Сантяго Бернабеу”, а благодарение на днешната си победа „кралския клуб” вече е с 4 точки аванс пред миналогодишния шампион Барселона.

По традиция над всички в срещата беше Кристиано Роналдо, който се разписа в 10’, а в началото на второто полувреме подаде на Марсело за втория гол в двубоя.

Крайното 3:0 беше оформено в 81’ от Карабеяс, който си наниза автогол. В 66’ Леванте остана с човек по-малко, като Наваро получи червен картон заради нарушение срещу CR7.

4071608

Абсолютен малшанс пред гола имаше Карим Бензема, който на два пъти нацели гредата, а в цели 4 случая вратарят Навас се намеси блестящо срещу №9 в бял екип. Греда в края нацели и Роналдо.

Реал Мадрид записа 29-и пореден ддвубой без загуба, а по време на тази серия тимът е вкарал 85 гола и е допуснал едва 19. Анхел Ди Мария пък се отчете с 5-а асистенция за настоящата календарна година. Също така „белия балет” е с 15 поредни победи у дома във всички турнири.

4071602

В състава на Карло Анчелоти нямаше изненадата, като ДАни Карвахал замести контузения Алваро Арбелоа, докато Рафаел Варан зае мястото на Пепе до СЕрхио Рамос в центъра на защитата на тима. Напред по традиция бяха Роналдо, Бейл и Бензема.

Двубоят по традиция почна с убийствен натиск на „кралете”, а в 6’ можеше да падне чудесен гол. Ди Мария залъга, че ще стреля отдалеч, но намери по прекрасен начин Роналдо, чийто удар обаче бе спасен впечатляващо от Навас.

Вратарят обаче нямаше какво да направи 6 минути по-късно. При центриране от корнер Ди Мария намери Кристиано, който се извиси над всички и, докато падаше на земята, успя да насочи топката с глава в долния ляв ъгъл на вратата – 1:0 за „белия балет”.

4071607

Силната игра на домакините продължи и скоро след това Роналдо имаше и трети шанс да се разпише, но ударът му отново беше париран от Навас. След него и Гаре Бейл се отчете със солова акция, като мина през няколко защитници, а ударът му мина на сантриметри от страничната греда.

4071605

Най-големите пропуски обаче направи третия член на BBC – Бензема, който на два пъти остана сам срещу вратаря, но веднъж Навас спаси, а в края на полувремето френският стрелец уцели гредата – 1:0 на „Сантяго Бернабеу”.

Второто полувреме почна също по брилянтен начин за домакините, които си осигуриха два гола аванс със зрелищен гол. Роналдо проби по отличен начин отляво на атаката на Реал Мадрид и намери Марсело в наказателното. Той залъга с движение с левия крак и с десния прати прекрасен удар – Навас беше безпомощен и резултатът стана 2:0.

4071603

В следващите минути Реал Мадрид продължи да натиска, но гол не падна. В 55’ пък Гарет Бейл беше близо до гол, но беше фаулиран в наказателното поле. Изненадващо, съдията не посочи дузпа, а минути по-късно допусна и нова грешка. Наваро фаулира Роналдо в средата на терена грубо, но Кристиано се прояви като талантлив актьор и се завъртя три пъти в агония. Реферът се подлъга и показа червен картон на халфа.

В 72’ Реал Мадрид отново имаше прекрасен шанс за гол, но отново Бензема нямаше шанс пред вратата на противника – Карвахал центрира отлично към него, но ударът му с глава срещна напречната греда. Две минути по-късно Навас на два пъти отказа френския стралец, който отново пропусна.

4071604

Гол за 3:0 все пак падна, но нито един от футболистите на Реал Мадрид не бе виновен за това. Марсело проби отлично отляво, но центрира слабо в наказателното поле. Там обаче беше Карабеяс, който закова топката в собствената си врата – 3:0.

В края на двубоя Марсело центрира отлично към Кристиано Роналдо, но ударът на португалеца се отби в гредата. Карвахал пък получи странна контузия, след като падна на земята без видима причина и беше изведен на носилка от терена.