Разплита се възелът за зона „Шампионска лига“ в Германия (ВИДЕО)

Шалке на пръв поглед абдикира от битката за място в топ 4 на германската Бундеслига и остави Борусия (Мьонхенгладбах) и Байер (Леверкузен) да си разпределят третата и четвъртата позиция.

„Кралскосините“ от Гелзенкирхен завършиха наравно 0:0 като домакини на борещия се за оцеляване Фрайбург и вече изостават на 10 точки от Леверкузен. „Аспирините“ спечелиха с 3:2 визитата си на Майнц и продължиха да поставят под напрежение Борусия (М) в битката за третото място.

Борусия спечели с 3:1 срещу съименника си от Дортмунд и продължава да се намира на мястото, даващо право на директно участие в Шампионска лига. Вендт откри резултата още в първата минута, а в 32-ата Рафаел се разписа за 2:0. Нордфайд в 67-ата покачи преднината на домакините, преди 10 минути по-късно Гюндоган да фиксира крайното 3:1.

Борусия (Д) остава с 33 точки на 10-то място, а третият Борусия (М) е вече с 53 – две повече от Леверкузен. „Аспирините“ се наложиха с 3:2 при визитата си на Майнц, благодарение на голове на трима от основните им играчи – Сон Хюн Мин, Щефан Кислинг и Хакан Джалханоглу.