Рутинен успех за Реал Мадрид над Ейбар (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вкара гол от пряк свободен удар за първи път от около една година, а Реал Мадрид постигна рутинен успех с 3:0 като домакин на Ейбар в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион на стадион „Сантяго Бернабеу“.

Роналдо откри резултата в 21-ата минута, а останалите попадения реализираха необичайните му колеги в атаката Хавиер Ернандес и Хесе Родригес, които получиха шанс от треньора Карло Анчелоти да изиграят повече минути.

„Белия балет“ вече има 73 точки и поне временно се доближава само на една от водача Барселона, който от 21 часа днес гостува на най-негостоприемния домакин през сезона в Ла Лига – Севиля, така че „кралския клуб“ може да се надява на услуга от андалусците в борбата за титлата.

CR7 отбеляза попадение след пряк свободен удар, което не му се беше случвало от 347 дни, когато за последно порази мрежата на Байерн (Мюнхен) при разгрома с 4:0 на "Алианц Арена" в полуфиналите на Шампионска лига. В испанското първенство сушата му откъм голове от фаулове бе по-голяма - от 26-ти март 2014-та година срещу Севиля.

Чичарито пък не се бе разписвал като цяло с екипа на Реал от 29-ти октомври, с което сложи край на голова суша в рамките на 15 мача и общо 342 минути.

В първия четвърт час Реал Мадрид не можеше да осъществи пробив в защитата на гостите, въпреки че опитваше да атакува и по двата фланга, и през средата. Кристиано Роналдо не получаваше пространства в близост до наказателното поле и често се връщаше назад, като домакините залагаха предимно на удари извън пеналтерията.

В 18-ата минута след две центрирания от корнер вратарят на Ейбар трябваше да се намесва решително, а във втория случай шут на Хавиер Ернандес срещна страничната греда. В крайна сметка желаният пробив в мача дойде след друго статично положение - пряк свободен удар.

В 21-ата минута Кристиано Роналдо с коварен изстрел от фаул на около 25 метра откри резултата с 38-то си попадение през сезона. Сериозна вина за гола имаше стражът на гостите Ируета, защото топката бе пратена в средата на вратата, но тупна пред него и го заблуди - 1:0.

Ейбар значително свали гарда след инкасирането на първия гол и играчите на тима рядко си позволяваха да минават центъра в оставащите минути до края на полувремето. В 31-ата минута центриране отдясно на Алваро Арбелоа бе засечено с глава от Чичарито и по красив начин той прати кълбото неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката бе ясно, че до чудо не може да се стигне, което позволи на домакините да играят без напрежение и да се стремят да забавляват феновете. Канонадата от удари към вратата на Ейбар продължи, но играчите на Анчелоти се стремяха от всякакви позиции да обстрелват противниковата цел, което улесняваше задачата на Ируета.

Публиката аплодира завръщането на игра на Пепе в 60-ата минута, а Начо също получи шанс да усети тръпката от мач в Примера дивисион. Кристиано до последно преследваше втори гол в срещата, но така и не успяваше да порази отново мрежата на Ейбар.

Третият гол все пак дойде в 83-ата минута и бе дело на Хесе, който с безпощаден шут по диагонала отдясно се възползва от едно от малките празни пространства в пеналтерията на гостите - 3:0.

Състави

Кейлор Навас този път е предпочетен пред Икер Касияс за вратар на „белия балет“, а пред него в защита се завръща Алваро Арбелоа, който си партнира в средата с Рафаел Варан.

Серхио Рамос и Марсело са на двата бека, а в средата на терена се разчита на Лука Модрич, Иско и Асиер Ияраменди. Хесе Родригес получава шанс да започне сред титулярите в атака редом до друг футболист, оставащ предимно на пейката – Хавиер Ернандес, както и топ голмайстора Кристиано Роналдо.

Състав на Ейбар: Ируета; Анибаро, Капа, Борха, Дани Гарсия, Лийо, Дидак, Вила, Ману, Саул Бержон, Раул Навас, Хави Лара