Левандовски извиси Байерн над Айнтрахт (ВИДЕО)

Роберт Левандовски вкара два гола и осигури победа на Байерн (Мюнхен) с 3:0 над Айнтрахт на „Алианц Арена“ в среща от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Баварците сравнително безпроблемно стигнаха до домакинския успех, като успяха да открият резултата още с първия си точен удар в мача.

В 15-ата минута Томас Мюлер с глава предостави топката на Левандовски, който я овладя от въздуха с гръб към вратата, завъртя се и с фантастично воле отбеляза един най-красивите голове изобщо в първенството през този сезон. Останаха съмнения, че полският нападател е бил в засада, но попадението му заслужаваше да бъде зачетено.

В 66-ата минута отново Левандовски прати кълбото в мрежата, този път с глава на празна врата от няколко метра с добавка, след като изстрел на Марио Гьотце бе париран, но топката остана в игра.

4138147

Левандовски вече има 16 гола от началото на сезона и се изкачи на трето място в класацията при голмайсторите, като изостава от контузения си съотборник Ариен Робен (17) и Александър Майер (19) от днешната „жертва“ на Байерн – Айнтрахт (Франкфурт).

В 82-ата минута Томас Мюлер се възползва от асистенция на Мичел Вайзер и също записа името си сред голмайсторите, за да маркира крайното 3:0.

Баварците увеличиха актива си на 70 точки на върха в класирането и поне временно се извисиха с 13 пункта пред втория в таблицата Волфсбург, който от 19:30 часа в събота гостува на Хамбургер.

Айнтрахт остава с 35 пункта на осмо място, но само четири го делят от шестия Аугсбург, който изненадващо по същото време днес отстъпи с 1:2 на намиращия се в зоната на изпадащите Падерборн.

Айнтрахт може да получи помощ именно от Байерн в стремежа си да се класира в зона „Лига Европа“, защото ако баварците (или Волфсбург) спечелят Купата на Германия, ще позволят и на седмия в Бундеслигата да се класира за евротурнирите.