Различен Наполи полетя по познатия начин

"Новият" Наполи започна вихрено сезона в Серия А, след като на своя "Сан Паоло" разби с 3:0 Болоня и показа, че въпреки липсата на Кавани все още може да бележи много голове.

В герой се превърна Марек Хамшик, който вкара 2 гола в 45' и 63', а преди това асистира за дебютния гол на Хосе Кайехон (32). Освен това два гола на тима бяха отменени - на Игуаин и Мартенс.

Освен че това бе първи официален мач за голяма част от новите попълнения, дебют направи и Рафаел Бенитес, който замени дългогодишния наставник Валтер Мацари, който по-рано днес постигна пъви успех с Интер.

Бенитес промени изцяло схемата на Наполи, като излезе на терена в 4-2-3-1. Големите нови попълнения на отбора бяха на терена, като атаката беше водена от Игуаин, а дебют записаха още Албиол, Бритос, Рейна и Кайехон.

Именно Кайехон беше най-активният играч на тима в началото, след като още в 6' се освободи отлично от защитник, а след това прати топката край вратаря, но тя намери страничния стълб.

Последваха още няколко опасни атаки на домакините, но до гол така и не се стигаше след неточни удари на Бехрами и Игуаин. Развоят на събитията се промени в 32', когато Хамшик получи топката в наказателното поле, стреля мощно, вратарят спаси, но Кайехон бе на чудесна позиция и довкара топката - 1:0 за домакините.

Минути след това Игуаин забоде гол след пас на Хамшик, но попадението бе отменено заради засада. Въпреки това в добавеното време на полувремето Хамшик получи от Сунига, мина защитник и вратаря, а след това реализира с премерен удар - 2:0 и почивка.

Втората част продължи по същия начин, а в началото Игуаин и Хамшик се отчетоха с пропуски. В 63' Маджо направи страхотен пробив и центрира към аржентинеца, който обаче беше блокиран. Топката стигна до Пандев, който върна назад към своя капитан, а той нанесе кинжален удар и реализира втория си гол в срещата - 3:0.

След попадението Бенитес смени своя голмайстор, както и Горан Пандев, а темпото в играта на домакините падна. Това позволи на Болоня да осъществи първата си опасна атака, но Рейна спаси удара на Коне. 10 минути преди края пък резервата Мартенс се разписа, но голът му бе отменен заради засада след удара на Игуаин.