Атлетико Мадрид се разправи с Райо за едно полувреме

Атлетико Мадрид разгроми с 5:0 Райо Вайекано в мач от 2-ия кръг на Примера Дивисион, игран на стадион "Висенте Калдерон" в испанската столица.

Домакините тотално надиграха своя съперник и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех, ако не бяха многото пропуски пред вратата на Райо.

Атлетико уби всякаква интрига в мача още през първото полувреме, в което отбеляза три гола във вратата на градския си съперник.

Раул Гарсия откри резултата след 17 минути игра, след като засече с глава центриране от корнер на Габи.

Само три минути по-късно (20') "дюшекчиите" вече водеха с 2:0 след попадение на Диего Коща. Той се възползва от подаване на Арда Туран в наказателното поле и с премерен удар удвои преднината на домакините.

Резултатът стана класически в 34-ата минута, когато Диего Коща върна жеста на Арда Туран и му асистира, а турският национал не сбърка за 3:0.

Атлетико не пожали гостите и им вкара нови два гола след почивката. Първо Тиаго направи 4:0 в 53-ата минута, а крайното 5:0 оформи Раул Гарсия в самия край (90'), отбелязвайки второто си попадение в мача.