Райо Вайекано изненада Малага

Отборът на Малага допусна изненадващо поражение от гостуващия Райо Вайекано в среща от 10-ия кръг на испанския шампионат, губейки с 1:2 на своя "Ла Росаледа".

Андалусците временно остават на 3-а позиция във временното класиране с актив от 17 точки, но могат да бъдат изместени от три различни отбора - Реал Мадрид, Бетис и Леванте. Райо Вайекано пък е вече 9-и с 13 точки.

Още на почивката "валеканос" имаха гол преднина, след като Пити откри в 11', възползвайки се от асистенция на Лео Баптищао.

След почивката Малага възстанови равенството, като в 49' Мартин Демикелис засече центриране на Хоакин Санчес и отбеляза за 1:1.

Скоро след това обаче Райо отново разигра комбинацията "Баптищао - Пити", а последният с голов завършек отбеляза за 1:2.

До края на мача момчетата на Мануел Пелегрини се хвърлиха в преследване на обрат, но отбраната на Райо и вратарят Кобеньо удържаха на натиска. Пелегрини пробва да обърне мача с включването на Диего Буонаноте и Дуда, но и тяхното присъствие на терена не помогна на андалусците.