Шалке загуби в петголов трилът от Хофенхайм

Шалке направи слаба репетиция за срещата от Шампионската лига с Арсенал другата седмица, след като загуби с 3:2 гостуването си на Хофенхайм в мач от 10-ия кръг на Първа Бундеслига.

За „кралскосините" поражението бе първо далеч от дома от 11-ти април тази година, а победният гол за домакините падна в 91-ата минута.

Хофенхайм прекрати поредица от 4 мача без победа в шампионата и вече има 11 точки в класирането, които му определят 13-та позиция. Шалке пък изостава в борбата за лидерството с Байерн Мюнхен, защото има 20 пункта, а баварците са с 24 и довечера ще изиграят гостуването си на Хамбургер.

Кевин Фоланд откри резултата в полза на домакините в 13-ата минута, но Роман Нойщадер възстанови равенството в 37-ата. След почивката Хофенхайм отново излезе напред в резултата, благодарение на Роберто Фермино, който бе точен в 67-ата минута.

Ацуто Учида реализира за 2:2 в 82-ата минута, но Свен Шиплок в добавеното време донесе заслужена победа на домакините.

В другите мачове от кръга Нюрнберг победи с 1:0 Волфсбург и се извиси над него с три точки в класирането, оставяйки „вълците" в зоната на изпадащите.

Хановер спечели с 2:0 домакинството си на Аугсбург, а Борусия Мьонхенгладбах завърши 1:1 с Фрайбург.