Райков разкъса сърцата на хилядите бултраси в София, Левски с най-добрия си мач за сезона

Левски изигра най-добрият си мач от началото на сезона в България и Европа, след като в мач от втория кръг на Виктория ФП постигна победа с 3:1 над пловдивския Ботев, който се завърна в А група с амбиции за място в тройката.

Възпитаниците на Илиан Илиев доминираха през по-голямата част от двубоя, въпреки че „канарчетата" направиха няколко добри атаки, а освен това уцелиха две греди в началото на второто полувреме.

В герой за Левски пък се превърна Симеон Райков, който буквално разпиля пловдивската отбрана и до 22-ата минута вече имаше два гола. Енрике намали в 42-ата минута, но капитанът Ангелов донесе успеха с гол в 78-ата минута.

Така Левски записа втора поредна победа и вече е с 6 точки, като дели първата позиция заедно с отборите на Лудогорец и новака Пирин (ГД). Ботев пък има загуба и победа до момента.

Това беше и 12-а поредна победа за "сините" над пловдивчани в София. Освен това "канарчетата" са взели едва 1 точка в последните си 23 срещи срещу отбора от столицата.

Левски започна вихрено срещата, като в самото начало с пропуски се отчетоха Прохаска, който със задна ножица не успя да насочи топката във вратата, както и Марсиньо, чийто мощен удар бе париран от Шеткус. Везалов също пробва своя късмет с глава, но и той не доведе до промяна на двете нули на таблото.

Ботев пък отговори с хубава атака на Иван Цветков, който преодоля половината сини защитници и центрира към Костов, който обаче прати топката в аут.

В крайна сметка по-добрата игра на Левски даде резултат, а Марсиньо най-накрая показа качествата, заради които беше привлечен в Левски. Бразилецът пусна страхотен извеждащ пас към Райков, който остана очи в очи със стража на Ботев и с кинжален удар откри резултата в полза на своя тим - 1:0 и ударно начало за "сините".

Поредна хубава атака на възпитаниците на Илиан Илиев в 22-ата минута завърши с мощен удар на Влади Гаджев от около 25 метра. Шеткус отрази, но Райков бързо стигна до топката и за втори път прониза вратаря на пловдивчани - 2:0 и Левски се чувстваше комфортно пред 10 хиляди души на Герена.

Цветков и компания се поактивизираха, но единственият точен удар към вратата на Пламен Илиев принадлежеше на Тодор Неделев, но стражът на Левски се намеси авторитетно. От своя страна и Везалов имаше решаваща намеса, след като успя да парира чудесен извеждащ пас към Енрике.

Райков пък продължи да бъде най-активният в редиците на Левски, като в 31-ата минута стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина над гредата. В 39-ата пък отново той се възползва от чудесно центриране на Мюлдер, но ударът му отново бе париран от Шеткус.

В 42-ата обаче Ботев успя ад стигне до гол при една от малкото си идейни атаки. Костов проби и центрира прострелно в наказателното поле, където нито един защитник в синьо не се намеси и Енрике матира Пламен Илиев - 2:1 и „канарчетата" се върнаха в мача.

Все пак Марсиньо можеше да отбележи в самия край на полувремето, но се засуети след чудесен пас на капитана Ангелов и вратарят се намеси успешно - 2:1 след вълнуващи 45 минути.

Още в 48-ата минута доскорошният левскар Цветков можеше да накаже бившите си съотборници, след като от пряк свободен удар топката срещна напречната греда - Левски се размина на косъм от изравняването.

Карвальо пък три минути по-късно не се възползва от чудесно подаване на Прохазка и стреля над гредата, а Марсиньо в 53-ата минута пропусна уникален шанс след разбъркване в наказателното поле и ударът му срещна противников състезател - резултатът се запази непроменен.

В 58-ата минута пък отново горната греда спаси "сините", след като Вендер отправи чудесен удар, а Пламен Илиев просто изгледа безпомощно топката. Левски пък отговори с поредна добра изява на Райков, който центрира перфектно към Карвальо, но ударът с глава на нападателя беше спасен от Шеткус.

Изненадващо за всички на стадиона Райков и Мюлдер бяха извадени от терена, а на техните места се появиха Рамос и Башлиев. Именно португалецът можеше да сложи край на спора, но ударът му в 70-ата минута след разбъркване в наказателното поле на гостите не успя да намери целта.

В 78-ата минута обаче беше сложен край на интригата в двубоя - перфектна комбинация между Карвальо и Ангелов позволи на капитана на "сините" да остане сам срещу вратаря и той безпроблемно матира Шеткус и реши срещата в полза на Левски - 3:1 и привържениците на 26-кратните шампиони ликуваха.

Башлиев пък можеше да реши в всичко в срещата, но ударът му от 25 метра срещна гредата на Шеткус, който обаче със сетни усилия успя да докосне с ръка топката и спаси своите.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и заслужено Левски се поздрави с нови три точки, след като демонстрира коренно различно лице от показаното в мачовете със Сараево и Черноморец.