Лудогорец не пожали Берое, Иво Иванов си вкара автогол

Шампионът Лудогорец зарадва феновете си в Разград с победа 3:1 над Берое в интересен мач с високо темпо между два тима, които желаеха да залагат предимно на атакуващ футбол.

Александър Барт откри резултата в полза на „орлите" в 29-ата минута, а 6 по-късно Иван Стоянов покачи на 2:0, с което донякъде успокои съотборниците си, защото след почивката те предимно залагаха на сигурността.

Берое заслужено стигна до попадение във вратата на Иван Чворович, като в 64-ата минута точен бе Мартинс, но за съжаление на старозагорци, последвалите им силни изяви не доведоха мача до равенството.

Вместо това в 84-ата минута те останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Елиас Алвеш да Силва, а 60 секунди по-късно Иво Иванов имаше нещастието да си отбележи автогол и да фиксира крайното 3:1.

Така Лудогорец вече има пълен актив от 6 точки, след като миналата седмица срази с 3:0 Черно море във Варна. Берое пък записва първа загуба, но остава с положителна голова разлика, благодарение на разгромната си победа с 4:0 срещу Ботев Враца на старта на шампионата.

Въпреки няколкото хубави акции на домакините през първото полувреме, те успяха да открият резултата след изпълнение на корнер. Емил Гъргоров центрира в пеналтерията и Александър Барт се извиси над защитата на Берое, за да прати топката в мрежата за 1:0.

Отново с глава бе реализиран и вторият гол в актива на Лудогорец, като този път Стоянов демонстрира качествата си във въздуха - 2:0 в 35-ата минута, а голмайсторът индикира, че отново ще играе ключова роля за шампионите в първенството.

Най-опасният играч на Берое безспорно бе Давид Каядо, като негов пробив по фланга най-накрая доведе до гол в 64-ата минута - центрирането му бе засечено с ефектен плонж от Елио Мартинс, с което резултатът бе намален на 2:1.

Мартинс не за първи път имаше шансове да стреля в тази ситуация, като преди почивката на два пъти пробва късмета си, но не успяваше да затрудни Чворович. От другата страна на игрището Гъргоров и Марселиньо този път бяха много добре пазени от защитата на заралии и често ударите им биваха блокирани.

В крайна сметка много мъдро „орлите" съхраниха аванса си след почивката, без излишен разход на енергия, но и без да позволяват да бъде създавано прекомерно напрежение в наказателното им поле.

В 85-ата минута да Силва получи втори жълт картон и беше изгонен, с което остави гостите в числен пасив на терена, въпреки че играта не бе груба.

120 секунди по-късно обаче Кишада бе изпуснат от обърканата защита на Берое, след което отправи удар към вратата, а в стремежа си да изчисти, Иво Иванов отклони кълбото и го направи неспасяемо за вратаря Кирил Акалски - 3:1.