Литекс изпусна да спечели срещу Локомотив в Пловдив

Литекс изпусна да победи Локомотив Пловдив пред повече от 4 000 зрители на стадиона в парк „Лаута" и двата отбора завършиха наравно 1:1.

Гостите от Ловеч могат да съжаляват за равенството, защото имаха повече чисти положения, но с пропуски се отчетоха Галин Иванов, Николай Бодуров и Георги Миланов. Последният все пак се реваншира в края на първото полувреме, защото откри резултата в 1-ата добавена минута - 0:1.

Грешка в защитата на гостите обаче позволи на Локо да изравни още в 49-ата чрез Марин Петров - 1:1.

Въпреки по-активните действия на „оранжевите", те не можаха да се доберат до ново попадение и трябваше да се задоволят само с 1 точка от дербито.

За Локомотив Пловдив това е второ поредно равенство в шампионата, след като направиха 1:1 и с Локомотив София в столичния квартал „Овча купел". Литекс пък разплака ЦСКА с гол в последната минута на Герасим Заков преди седмица.

Литекс започна силно първото полувреме, но не застрашаваше противниковата врата, въпреки че владееше повече топката. Домакините от Пловдив опитваха предимно чрез далечни удари да притеснят съперника, но мерникът на Христо Златински не бе точен.

Играчите на Локо стигаха често до статични положения, но те по никакъв начин не им помагаха да поставят под напрежение защитата на „оранжевите". Правеше впечатление и бавното пренасяне от защита към атака и обратното в редиците на Локомотив.

Така в 38-ата минута светкавична контраатака на Литекс можеше да доведе до първия гол, но Георги Миланов не можа да намери свой съотборник на чиста позиция, иначе ловчанлии имаха предимство четирима срещу двама бранители.

Преди това в 24-ата отново Литекс можеше да стигне до попадение, но този път грешникът беше Галин Иванов, който от 3-4 метра фронтално срещу вратата не можа да преодолее вратаря Илко Пиргов.

Натискът на Литекс не бе осезаем, но гостите далеч по-лесно стигаха до положения за гол, макар да ги пропиляваха с лека ръка. Така в 40-ата Герасим Заков получи кълбото в наказателното поле, но закъсня с изстрела и бранител на Локо се намеси решително.

Все пак, логиката възтържествува в 1-ата добавена минута на полувремето, когато Миланов бе намерен след центриране от пряк свободен удар. Крилото на „оранжевите" овладя топката и с премерен изстрел откри резултата - 0:1.

Изненадващо обаче в 49-ата минута домакините изравниха резултата след груба грешка в защитата на Литекс, която позволи на резервата Георги Стефанов да подаде към непокрития Марин Петров и той да простреля Пиргов за 1:1.

Литекс веднага отреагира и създаде чисто положение за нов гол, което обаче не бе превърнато в гол след нов пропуск на Галин Иванов. Този път поздравления за отличната си намеса заслужава вратаря на домакините Стефано Кунчев.

В 74-ата бе ред на Николай Бодуров да направи сериозен пропуск, като този път засече центриране на Небойша Йеленкович.