Рамзи се подигра с Фенербахче при нов успех на Арсенал

Арсенал продължи успешната си традиция в мачовете за влизане в груповата фаза на Шампионска лига, след като запази 100%-овия си актив и отново ще играе сред най-добрите.

Тази вечер на своя "Емиратс" възпитаниците на Арсен Венгер спечелиха лесно с 2:0, като в герой се превърна Арън Рамзи, който вкара по едно попадение във всяко едно от полувремената.

Благодарение на победата си с 0:3 в първата среща английският гранд се поздрави с общ успех 5:0 и чака спокойно четвъртък вечер, когато ще се тегли жребият за груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир.

Лошата новина за Венгер обаче идва от Лукаш Подолски, който беше изнесен на носилка и засега не се знае доколко сериозна е травмата му.

Двубоят можеше да започне изненадващо за лондончани, след като слаб удар на Соу попадна в Мейрелеш, но Счесни се намеси чудесно и спаси. След това Арсенал успя да установи контрол и на свой ред зареди множество положения.

След пропуски на Уолкът и Касорла дойде моментът на домакините, като в 24' добра комбинация на Подолски и Уолкът завърши с подаване към Рамзи, който с прецизен удар бетонира класирането на своя тим за груповата фаза.

В последните 15 минути на полувремето обаче Счесни имаше много работа, като трябваше да се намесва при удари на Алвеш и Соу, а в 38' спря невероятен шут на Еменике. Жиру пък се отчете с пропуск за "артилеристите" - 1:0 на полувремето.

През втората част гостите паднаха физически и Арсенал владееше изцяло случващото се на терена, докато Волкан трябваше да показва рефлекс на няколко пъти. Той обаче нямаше какво да направи в 71', когато Рамзи със страхотно воле направи 2:0 в полза на лондончани.

До края на срещата лондончани можеха да вкарат и още, но пощадиха своя съперник и резултатът остана непроменен.