Лудогорец каза "сбогом" на Шампионска лига, но не и на Европа

Лудогорец изигра нов силен европейски мач, но силите на българския шампион не стигнаха за нещо повече от достойна загуба с 2:0 от Базел в мач реванш от плейофите за влизане в Шампионска лига.

Мининмалната победа на "кръстоносците" на "Якуб Стейдиъм" е втори успех за тима в плейофа, като с общ резултат 6:2 полуфиналистът в Лига Европа през миналия сезон се класира сред най-добрите 32 в най-комерсиалния клубен турнир.

Двете попадения паднаха след статични положения, като първо Фрай (10) даде аванс, а 10 минути преди резервата Деген реши всичко в срещата.

Така в четвъртък Базел ще чака жребия за Шампионска лига, докато Лудогорец ще научи своята съдба в петък, когато се теглят групите в Лига Европа.

В студената швейцарска вечер Стойчо Стоев направи няколко промени в състава си, като Мисиджан получи шанс за изява от самото начало. Шоко зае мястото на наказания Кайсара, докато Барт седна на пейката за сметка на Мантула. Пълният състав на шампионите ни може да видите ТУК!

Срещата започна отлично за домакините, които още в 11' успяха да открият резултата. При изпълнение на корнер цялата защита на Лудогорец се размина с топката, а Фрай необезпокояван с глава реализира.

Само минута по-късно Иван Стоянов можеше да се разпише, но от пряк свободен удар нацели гредата. В 16' пък Сио надигра Минев и се озова сам срещу Стоянов, но и той намери страничния стълб.

Постепенно Лудогорец изравни играта и получи два отлични шанса. Марселиньо получи отлично в наказателното, но защитник успя да се намеси. При корнера Зомер не се намеси добре, но ударът на Безяк беше блокиран от защитник - напрежението пред вратата на Базел премина.

В 33' нова хубава атака на Лудогорец едва не завърши с гол, след като Шоко беше изведен отдясно и с първото си докосване центрира отлично към Безяк, чийто удар обаче мина встрани от вратата - нова пропусната възможност. До края на полувремето домакините задържаха умело играта в центъра и нови опасни положения нямаше.

Втората част започна с натиск на "кръстоносците", които се отчетоха с няколко добри атаки, а удар на Диаз беше спасен от Влади Стоянов.

В 66' шампионът на България можеше да отбележи, като бърза атака завърши с мощен удар на Марселиньо, но топката не попадна в целта. Минута по-късно Стоянов отново трябваше да се намесва при корнер след удар с глава на играч на домакините.

Ешпиньо и Александров се появиха на терена преди 20-ина минути преди края, но и те не успяха да променят слабата атакуваща игра през втората част на "зелените". В 79' отново след корнер защитата на Лудогорец не се ориентира, топката попадна в току-що влезлия Деген и той я насочи в мрежата - 2:0 за Базел.