Радуканов пред уволнение, Ботев не можа да бие Етър

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев и Етър завършиха 0:0 в дербито на 18-ия кръг от Източната "Б" група. Двата отбора изиграха равностоен мач, като "канарчетата" удариха две греди, информира официалният им сайт.

В началото на двубоя играта се водеше предимно в центъра на терена. В 16-ата минута Георги Какалов бе изведен сам срещу Христо Иванов и стреля опасно, но стражът на "канарчетата" спаси.

В 28-ата минута Димо Атанасов центрира отдясно, Деян Христов засече топката от въздуха, тя се удари в лявата греда и се върна в Мариян Христов, който шутира и топката отново срещна левия страничен стълб.

В първите минути на втората част "жълто-черните" имаха леко превъзходство, но не успяха да създадат чисто голово положение пред вратата на "виолетовите". В 65-ата минута Йордан Христов бе изпуснат от защитата на домакините и стреля от 10 метра, но вратарят на Етър спаси с крак.

10 минути по-късно Георги Какалов изпусна най-чистото положение за футболистите на Цанко Цветанов, след като получи топката на 5 метра от вратата на Христо Иванов, но стреля покрай гредата. В 83-ата минута след меле в наказателното поле на домакините Деян Христов стреля към вратата на Етър, но защитник в "лилаво" изчисти от голлинията.

В другите мачове от програмата Черноморец Поморие разгроми Спартак Варна с 4:0 в морското дерби, а лидерът Любимец срази Несебър като гост с 4:1. Нефтохимик пък се разправи класически с Доростол в Силистра.

След нулевото равенство Ботев остава шести от 10 отбора с 27 точки, а лидер е Любимец с 35. Етър е на втора позиция с 33 точки.