Черноморец измъкна трите точки в Севлиево

Черноморец трудно победи Видима-Раковски с 1:0 като гост в Севлиево и се доближи максимално близо до челната тройка във Виктория футболно първенство.

Срещата не ст отличи с почти нищо интересно. През първата част гостите бяха по-активни, но често грешаха и не успяваха да застрашат сериозно стажът на тима от Севлиево сериозно. Все пак Яник Боли успя да изведе бургазлии напред в 40-тата минута, а попадението му се оказа и единственото в срещата.

През второто полувреме домакините опитаха да изравнят, но не показаха достатъчна класа. Черноморец пък рядко поглеждаше към вратата на Видима и се задоволи с минималната победа.

Победата бе трета от пет мача през пролетта за момчетата на Димитър Димитров и те със сигурност ще останат на трета позиция и след 20-тия кръг на Агрупа.

От началото на пролетния дял на шампионата Видима има четири поражения и само един успех срещу Локомотив София и ще има трудната задача да се пребори за оставане в елита на България.

За домакините не играха Самет Ашимов и Тодор Колев. Ашимов изтърпява наказание, а Колев е контузен. Димитър Димитров пък гласува доверие на Яник Боли, който в миналия кръг срещу Калиакра вкара дебютния си гол за бургазлии. Херо не можеше да разчита на контузените Траян Дянков и Димитър Телкийски, и наказния Жереми Фо-Поре.

Срещата започна в бавно темпо без особено опасни ситуации пред двете врати. Гостите владееха топката повече, но в действията на двата тима имаше доста брак.

За нещастие на Костадин Ангелов той бе принуден да извърши смяна преди да са изтекли и десет минути игра. Теренът напусна Евгени Игнатов, а на негово място се появи Ангел Русев.

Играта се активизира едва след 15 минути игра. Руслан Иванов опита удар от границата на вратарското поле, но топката не застраши вратата на Стоян Колев.

В следващите минути Атанас Дреновички и Ангел Русев също се опитаха да застрашат стражът на гостите, но той предотврати опасностите пред себе си.

Момчетата на Димитър Димитров изпитваха сериозни трудности в предни позиции и при атаките им липсваше завършващият удар.

В 30-тата минута грешка в защитата на Видима можеше да доведе до откриване на резултата. Преслав Йорданов комбинира с Асис, но защитата на домакините му попречи да отправи изстрел към опразнената от Митев врата.

Все пак бургазлии стигнаха до гол пет минути преди края на полувремето. Асис центрира от корнер, получи се разбъркване в наказателното поле на домакините, в което най-съобразителен се оказа Яник Боли и с глава прати топката в мрежата.

До края на полувремето Черноморец можеха да покачат, но Преслав Йорданов отправи крайно неточен удар с глава, въпреки че бе оставен непокрит при едно центриране на Асис.

През втората част Видима се опитаха да стигнат до изравнително попадение, докато гостите предпочетоха да заложат на контраатаката.

В 58-та минута Чипев се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Черноморец, Стойчев обаче му отне топката с шпагат, но футболистът на домакините се строполи на земята, искайки дузпа. Публиката на стадион „Раковски" също изригна, но реферът Иван Кирилов остана безмълвен.

След още десет минути Ангел Русев потърси Чипев в наказателното поле, но до топката достигна Ахмет Хикмет, който от малък ъгъл стреля към Колев твърде неточно.

В 73-тата минута Видима достигна до най-сериозната си възможност за гол. Хикмет намери много добре Панов отдясно в наказателното поле, но той центрира слабо, Стоян Колев улови топката и единственото, което успя да направи Наков е да фаулира бившият страж на Локо Пловдив и ЦСКА.

В 83-тата минута Преслав Йорданов можеше да сложи точка на спора, но не успя да засече едно центриране от дясно на вратата на Митев.

До края на срещата Видима се опита да вкара попадение, но липсата на свежи идеи в атака донесоха четвъртата загуба на момчетата на Костадин Ангелов след подновяването на шампионата.

Така Черноморец вече има 43 точки и е само на две от лидера Лудогорец, който загуби гостуването си на Славия в София с 3:2.

Видима остава на 14-та позиция с актив от от 13 точки, на две от спасителното 13-то място, на което се намира Ботев Враца. Врачани обаче имат мач по-малко.