Радослав Димитров завърши 15-и на световното за юноши

Държавният ни шампион по шахмат до 20 години Радослав Димитров завърши на 15-то място на световните индивидуални първенства по шахмат за юноши и девойки до 20 години в Коджаели, Турция, от 12 до 27 септември.

Състезателят на ШК "Булмекс" /Велико Търново/ Радослав Димитров приключи шампионата с 8,5 точки от 13 възможни и раздели 8-мо-17 място. Младият ни международен майстор заемаше 27-мо място в стартовата таблица.

Световен шампион за юноши до 20 години за 2013 г. стана китайският гросмайстор Янгуи Яй с 11 точки. Александер Ипатов от Турция е световен вицешампион с 10,5 точки.

Държавната шампионка на България до 20 години Ани Крумова (ШК "Георги Даскалов" Варна) приключи участието си в световния шампионат с 6,5 точки. Тя раздели 33-44 място, но вторият показател и отреди 44 място в крайната таблица.

Българката стартира на 49 място в първенството. Световна шампионка до 20 години за 2013 г. е руската гросмайсторка Александра Горячкина с 10,5 т. от 13-те кръга. Вицешампионка е международната майсторка Жаншая Абдумалик /Казахстан/ с 9,5 точки.