Радо Кирилов блести за Венеция

снимка: chievoverona.it

Българският младежки национал Радослав Кирилов се разписа при равенството 2:2 на Венеция срещу гостуващия Комо в мач от 27-ия кръг на италианската футболна трета дивизия.

Кирилов, който от януари е преотстъпен на "Пиерлуиджи Пенцо" от елитния Киево, направи 1:2 в 22-ата минута с втория си гол за сезона.

Рикалдо Бокалон изравни за домакините от дузпа минута преди почивката.

Венеция е осми в Лега Про 1 с 38 точки. Лидер е Виртус Ентела с 53 точки, посочва БТА.

Бившият футболист на Левски Жоао Силва вкара гол и изработи още един за успеха на Бари с 3:0 над кандидата за промоция в Серия А Емполи.

След 33 кръга Бари е на 13-о място с 43 точки, а Емполи остана на 2-о място с 53. Лидерът Палермо има 66. Жоао Силва беше спънат точно пред границата на наказателното поле в 52-ата минута, а Кристиан Голано вкара директно от фаула.

Португалецът, който миналата година носеше синия екип, оформи крайното 3:0 с глава в 74-ата минута. Даниеле Скиадоне откри за домакините на стадион Сан Никола в 21-ата, а Жоао Силва с днешния си гол има 5 точни изстрела този сезон.