2 дузпи помогнаха на Ливърпул срещу Уест Хям

Ливърпул не допусна изненада в гостуването си на Уест Хям и го спечели с 2:1, за да се завърне на първото място в класирането на английската Висша лига след 33-ия кръг. Мърсисайдци имаха повече проблеми от очакваните във визитата си на „чуковете“, но все пак успяха да се наложат след два гола от дузпи на Стивън Джерард.

В 44-ата минута капитанът на „червените“ откри резултата от бялата точка, но само няколко секунди по-късно домакините изравниха след точно попадение на Мохамед Диаме – 1:1. Отново Джерард от дузпа в 73-ата минута възстанови аванса на гостите и те успяха да го запазят в оставащия четвърт час игра.

Така Ливърпул вече е отбелязал 97 дузпи във Висшата лига и в това отношение дели първата позиция с Челси. Същото е съотношението и във временното класиране, като мърсисайдци имат 74 точки и водят с 2 на „сините“ от Лондон, докато Манчестър Сити е със 70 на 3-то място, но и с два мача по-малко. Уест Хям остава 11-ти с 37 пункта.

Ливърпул е получил правото да изпълни дузпа 12 пъти през този сезон, като в историята на Висшата лига само един отбор е стрелял от бялата точка по-често – Кристъл Палас с 13 през сезон 2004/05 (Челси през 2009/10 и Арсенал през 2006/07 също с по 12).

След днешния мач Ливърпул вече има 90 гола на сметката си и става едва четвъртият отбор в историята на Премиършип, който успява да реализира толкова или повече попадения – Манчестър Юнайтед го направи за първи път през 1999/00, Челси през 2009/10 и Манчестър Сити през 2011/12.