Решаваща крачка на Фиорентина към Европа

Фиорентина изигра силен двубой срещу Удинезе, но трябваше да трепери до края и успя да спечели с 2:1 над „бианконерите” в мач от 32-ия кръг на Серия А.

Куадрадо даде аванс на своите в 25’, а второто попадение беше дело на Родригес в 75’ след изпълнение на дузпа. Многото пропуски на домакините едва не им коства успеха, като Бруно намали в 82’, но Удинезе не успя да стигне до точката.

Фиорентина си осигури солиден аванс пред преследвачите за 4-ото място, като възпитаниците на Монтела имат 5 точки повече от Интер. В същото време Удинезе е на 14-а позиция с 38 точки и не се бори за нищо до края на сезона.

В самото начало и двата отбора можеха да отбележат, като първо защитник спря удара на Куадрадо, докато Муриел изпусна при контраатака на „бианконерите”. Най-дожрият шанс в началото беше за Матош, чийто удар беше париран от Скуфе. При добавката Иличич стреля в аут.

Двубоят продължи да се играе във високо темпо, а Родригес спаси своите от гол, след като с шпагат осуети удар на Муриел. Скуфе пък отново се представи на ниво, парирайки удар на Акуилани.

Все пак Фиорентина успя да поведе в резултата в 25’ чрез Куадрадо, след като нападателят стреля силно от далеч, а в последния момент топката срещна тялото на Данило и стана неспасяема за Скуфе – 1:0. Това успокои домакините, които заиграха по-спокойно, а Матош и Иличич се отчетоха с пропуски преди сигнала за край на първото полувреме.

През второто полувреме домакините се съсипаха от пропуски – Куадрадо уцели греда, а на два пъти Родригес и Иличич изпуснаха да вкарат на метър от вратата. Все пак домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Данило, а Рдоригес беше точен от бялата точка – 2:0.

Този гол се оказа решаващ, след като в 82’ Бруно успя да се разпише за 2:1, но до края на двубоя Фиорентина задържа играта в центъра и не позволи да се стигне до равенство.