Малага стартира взривно в Шампионската лига (Видео)

Испанският Малага стартира по чудесен начин дебютния си сезон в групите на Шампионската лига, след като днес воденият от Мануел Пелегрини състав "очука" с 3:0 амбициозния руски Зенит Санкт Петербург в мач от група С на турнира.

По този начин андалусците оглавиха класирането в група С, имайки предвид, че в другия мач Милан и Андерлехт завършиха наравно 0:0 на "Стадио Сан Сиро".

Иско на два пъти и Хавиер Савиола бяха точни за домакините, докато присъствието на бразилската суперзвезда Хълк не помогна на Зенит. "Кариоката" бе титуляр в схемата на Лучано Спалети, но руският шампион не достигна дори до едно попадение в двубоя.

Малага стартира взривно двубоя, като още до 13' резултатът вече бе 2:0 в полза на испанците. Още в 3' Иско се възползва от асистенция на Елисеу и откри, а в десет минути по-късно Хавиер Савиола завърши подаване на Хесус Гамес за 2:0.

През втората част имаше време и за трето попадение, като точен отново бе младият Иско. В 76' халфът получи подаване от Хоакин и матира Малафеев за крайното 3:0 в полза на Малага.

szólj hozzá: Malaga - Zenit Highlights CL HD 18.09.2012