ПСЖ се възполва от грешка на вратар и оглави Група А (ВИДЕО)

Френският гигант Пари Сен Жермен стигна до важна победа с 2:1 над Порто, която позволи на мултимилионната селекция на Карло Анчелоти да завърши като лидер Група А на Шампионската лига.

Столичният тим от Лига 1 зарадва „Парк де Пренс" с пети успех в най-комерсиалния европейски клубен турнир и спечели спора с португалския гранд за 1-вото място в крайното класиране.

ПСЖ събра сбор от 15 точки и изпревари Порто, който остана с 13 и ще се задоволи с втората позиция.

В другия мач Динамо (Киев) направи равен със съименниците си от Загреб - 1:1 - като така украинците приключват с 5 точки на 3-то място, а отстранилият Лудогорец по пътя към Лигата клуб е последен с 1.

Бразилският бранител Тиаго Силва с глава откри резултата в 29-ата минута на срещата, но само 3 по-късно звездата на гостите Джаксон Мартинес изравни на 1:1. Груба грешка на вратаря Хелтон в 61-ата минута позволи на Езикиел Лавеци да донесе победата на ПСЖ с точен удар за 2:1.

Домакините започнаха мача силно и притискаха своите съперници, като натискът им даде отражение на резултата след половин час игра.

Тогава те спечелиха няколко последователни корнера, а в крайна сметка Тиаго Силва успя да засече с глава едно от многобройните центрирания и да изведе ПСЖ напред - 1:0.

В 33-ата минута обаче Данило беше оставен сам на десния фланг и центрира отлично в пеналтерията, където Мартинес на далечната греда също с глава не остави шансове на Салваторе Сиригу - 1:1.

Хелтон направи изумително спасяване на удар от близка дистанция на Жереми Менес в 55-ата минута, но малко по-късно провали отбора си и стана причина за втория гол на ПСЖ.

Лавеци овладя топката в наказателното поле и реши да пробва късмета си с шут от малък ъгъл, но Хелтон позволи на кълбото да мине под тялото му и да се озове в мрежата на Порто за крайното 2:1.

szólj hozzá: PSG vs Porto 2:1 GOALS HIGHLIGHTS