Станислав Тодоров отсъди дузпа в края на Динамо (З) – Динамо (К)

снимка: bgreferee.org

Българският топ рефер Станислав Тодоров трябваше да ръководи тежкото дерби между Динамо (Загреб) и Динамо (Киев) в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Мачът на стадион „Максимир" се игра при непрестанен снеговалеж, а резултатът след последния съдийски сигнал на българина беше 1:1.

Най-активният в редиците на гостите от Украйна Андрей Ярмоленко изведе тима си напред с фантастичен гол в 45-ата минута, а Тодоров отсъди дузпа за домакините в 90-ата, която беше реализирана от Иван Кръстанович за крайното 1:1.

Sporta.bg припомня, че за последно в евротурнирите Тодоров ръководи мача от Лига Европа между Виктория (Пилзен) и Апоел (Тел Авив) в 4-ия кръг на надпреварата.

Българският топ рефер дори изгони бившия футболист на Манчестър Юнайтед Ерик Джемба-Джемба, който сега защитава цветовете на израелския гранд.

На мача в Загреб главен рефер беше Станислав Тодоров с помощници Венцислав Гаврилов и Николай Ангелов. Четвърти съдия бе Иван Вълчев, а допълнителни съдии - Николай Йорданов и Георги Йорданов

Динамо (Загреб) спечели първата си точка в Шампионската лига, но остава твърдо на последното място в Група А. Съименниците от Киев пък имат вече 5 пункта на сметката си и ще играят в елиминационната фаза на Лига Европа от догодина.

Лидер в крайното класиране стана Пари Сен Жермен, след като надви Порто с 2:1 в директен сблъсък за първата позиция. Парижани са с 13 точки и изпревариха „драконите" с 1 пункт в последния момент.

В средата на първото полувреме на снежния „Максимир" Станислав Тодоров беше принуден да прекрати временно играта, защото линиите на игрището не се виждаха от нарастващата бяла покривка.

След около 15 минути разчистването беше приключило и мачът се рестартира, но теренът продължаваше да е меко казано неподходящ за футбол.

Малкото зрители по трибуните все пак създаваха прекрасна атмосфера, а в 38-ата минута Домагож Вида предизвика усмивки, когато направи шпагат, отнесъл го на 10-ина метра напред заради хлъзгавата тревна настилка.

С буквално последният удар по топката през първото полувреме Ярмоленко откри резултата в полза на гостите. Той получи кълбото с гръб към вратата, овладя и с прекрасно воле я прати първо в горната греда и след това зад голлинията - 0:1.

През второто полувреме снегът не беше толкова силен, което позволи на домакините да се доберат до равенството в последната си атака.

Младият вратар на Киев Ковал повали излизащия сам срещу него Кръстанович и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Потърпевшият хладнокръвно реализира дузпата и спечели 1-ата точка за Динамо (Загбрев) в Шампионската лига - 1:1.